Powiat bartoszycki: Jeden zatrzymany był zadowolony z badania alkomatem. innego policja zatrzymała dwa razy.

2022-05-02 16:03:49(ost. akt: 2022-05-02 16:06:04)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Tylko w sobotę i niedzielę, (30.04/1.05.22r.), policjanci interweniowali wobec trzech pijanych kierowców. Jeden z nich został zatrzymany dwa razy jednego dnia. Najpierw przez dzielnicowego, wówczas był jeszcze trzeźwy, ale kierował pomimo sądowego zakazu. Później już kompletnie pijany uciekał przed policjantem, który jadąc na służbę zauważył jak kierujący VW 51 – latek zasypia za kierownicą. Kolejny pijany kierowca niebywale ucieszył się z osiągniętego na alkomacie wyniku, miał ponad 4 promile…
W sobotę, (30.04.22r.), przed godz. 13:00 policjanci zostali poinformowani o pijanym motorowerzyście, który przewracał się jadąc drogą relacji Skarbiec – Górowo Iławeckie. To dzięki informacji od odpowiedzialnych obywateli możliwe było zatrzymanie kompletnie pijanego mężczyzny. Policjanci zastali 37 – latka i jego motorower pod domem. Badanie alkomatem dało niechlubny wynik ponad 4 promili alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Górowo Iławeckie. Mężczyzna był wyraźnie zadowolony osiągniętym wynikiem swojego upojenia alkoholem.

Kolejny nieodpowiedzialny mężczyzna był w sobotę, (30.04.22r.), zatrzymywany dwukrotnie przez policjantów. Najpierw, po godz. 13:00 przez dzielnicowego z Sępopola. Wówczas policjant stwierdził szereg nieprawidłowości w stanie technicznym jego VW i zatrzymał mu dowód rejestracyjny. Ponadto okazało się, że 51 - latek kierował pomimo sądowego zakazu. Kilka godzin później, inny policjant jadąc do służby zauważył 51 – latka zasypiającego za kierownicą VW. Gdy 51 – latek zorientował się, że znajomy mu funkcjonariusz chce go ująć, zaczął uciekać. Na nic się zdały jego wysiłki, bo został zatrzymany i przekazany w ręce interweniujących policjantów. Okazało się, że mieszkaniec gminy Sępopol miał w organizmie aż 3 promile alkoholu.

W niedzielę, (1.05.22r.), policjanci z drogówki na drodze gminnej prowadzącej z drogi krajowej nr 51 do miejscowości Wipławki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego VW. Okazało się, że siedzący za kierownicą 50 – latek jest pijany. W organizmie mieszkańca Bartoszyc było 0,7 promila alkoholu.

Mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5