Mieszkaniec Korsz po świętach pojechał do pracy. Zabrał z sobą 2 promile

2022-04-20 15:58:47(ost. akt: 2022-04-20 17:32:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja.gov.pl

Alkomat wskazał aż 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy VW polo. Na pytanie policjantów, dlaczego w takim stanie wsiadł za kierownicę powiedział, że samopoczucie miał dobre i musiał jechać do pracy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca gm. Korsze, a jego auto przekazali osobie wskazanej. 50 – latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
We wtorek, (19.04.22r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki na ul. Kętrzyńskiej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego VW polo. Za kierownicą auta siedział 50 – latek z gminy Korsze. Mężczyzna z dwoma kolegami jechał do pracy. Badanie alkomatem ujawniło ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Wyraźnie zaskoczony osiągniętym wynikiem 50 - latek tłumaczył, że dzień wcześniej wypił niewiele alkoholu, a rano czuł się trzeźwy i postanowił wsiąść za kierownicę. Dalej nie mógł pojechać. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a VW przekazali znajomemu mężczyzny.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.
KPP Bartoszyce

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5