Drogie perfumy, trymery i woreczki. To wystarczyło, by otrzymał dozór

2022-04-15 13:14:02(ost. akt: 2022-04-18 09:17:04)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Materiały policyjne

20-latek fascynował się drogimi perfumami oraz trymerami. W ciągu 5 wizyt ukradł artykuły o wartości blisko 1700 zł. Podczas zatrzymania miał jeszcze jedną niespodziankę.
W czwartek, (14.04.22r.), kryminalni ustalili, że mężczyzna, który aż pięciokrotnie ukradł z jednej z miejskich drogerii perfumy i inne artykuły mieszka w Bartoszycach. Gdy zapukali do jego drzwi zaskoczony obecnością funkcjonariuszy 20 – latek bronił się przed zatrzymaniem. Twierdząc, że nie ma nic wspólnego z kradzieżami, o które podejrzewają go policjanci. Co ciekawe, charakterystyczna kurtka, w której przychodził po łupy do drogerii wisiała na wieszaku w jego przedpokoju. Kurtka została zabezpieczona.

W trakcie przeszukania 20 – latka w jego ubraniach znaleziono woreczki z białym proszkiem i kryształkami. Narkotester potwierdził, że biały proszek to amfetamina. Test kryształków nie dał odpowiedzi, co do za substancja.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś usłyszał zarzuty przestępstwa kradzieży. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie dozoru wobec 20 – latka. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Zabezpieczona substancje zostaną zbadana w laboratorium kryminalistycznym. Od wyników ekspertyzy zależy dalsze postępowanie w tej sprawie. Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5