Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Górowie Iławeckim trafili do... Zakładu Karnego w Kamińsku

2022-04-13 11:35:22(ost. akt: 2022-04-13 15:18:22)

Autor zdjęcia: por. Adam Gacura

13 kwietnia (wtorek) w ramach porozumienia Dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku z Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącym w Górowie Iławeckim uczniowie klasy maturalnej odwiedzili Zakład Karny w Kamińsku.

— Założeniem tego spotkania — mówi por. Andrzej Sroczak — było zapoznanie uczniów klasy maturalnej z realiami i specyfiką pracy Służy Więziennej oraz promocją naszej formacji, a w szczególności naszej jednostki, jako być może przyszłego miejsca ich pracy. W ramach spotkania młodzież miała możliwość zapoznania się ze strukturą Służby Więziennej oraz jednostki w Kamińsku. Po wygłoszonej prelekcji, uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące szeroko pojętej resocjalizacji oraz sposobu rekrutacji do Służby Więziennej. Część z nich wzięła udział w przykładowej rozmowie kwalifikacyjnej.
Fot. por. Adam Gacura

Tegoroczni maturzyści mieli również okazję zapoznać się z uzbrojeniem oraz środkami przymusu bezpośredniego pozostającymi na wyposażeniu naszej formacji, co wzbudziło u nich wielkie zainteresowanie. Odbyli wycieczkę po terenie zakładu karnego, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć świat za murem. Po zakończonej wizycie uczniowie wyrazili duże zadowolenie związane z możliwości uczestnictwa w zorganizowanym spotkaniu.
por. Andrzej Sroczak

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5