Suczka podrzucona w okolicy Stoczka Klasztornego

2022-04-11 10:00:00(ost. akt: 2022-04-14 12:05:35)

Autor zdjęcia: Suczka podrzucona w okolicy Stoczka Klasztornego

Na drodze za miejscowością Stoczek Klasztorny w piątek 8 kwietnia dwóch mężczyzn, którzy przyjechali autem na bartoszyckich numerach wyrzucili małą, niespełna roczną suczkę. Na „pożegnanie” pies został kopnięty, a sprawcy grozili świadkowi zdarzenia.
W piątek 8 kwietnia, około godz. 13:00 – 14:00 na trasie za Stoczkiem zatrzymał się „szary” samochód na bartoszyckich rejestracjach NBA. Pojazd jechał z kierunku Kiwit do Stoczka Klasztornego.

— Świadek, 40 letni mężczyzna, który często pomaga mi w pracy, przyszedł do mnie zbulwersowany. Opowiadał, że dwóch mężczyzn wyrzucili w krzaki małego pieska, schowanego w poszewkę. Na „pożegnanie” kopiąc go dwa razy.

Kiedy świadek spytał, „Dlaczego kopiecie psa?” usłyszał: „Spierd....., bo zaraz sam kopa dostaniesz!".

— Zwierzę zostało wyrzucone w worku — mówi Inspektor TOZ Barbara Kułdo, z TOZ Oddział w Olsztynie, Inspektorat w Lidzbarku Warmińskim, — a raczej w poszewce na poduszkę. Kruszynka nie odchodziła od niej, tylko pilnowała przez dwie doby. Bardzo prosimy o rozejrzenie się po posesjach sąsiadów, znane są przecież przypadki złośliwego wywożenia zwierząt bez wiedzy właściciela, bo aż nie chce się wierzyć, że śliczna sunia została tak podle, nie po ludzku- potraktowana. Sunia waży 9-kg, jest śliczna, zadbana. Trauma, jaka ją spotkała, spowodowała strach - drży, jak osika, kuli się na widok ręki- ale po niedługim czasie oswaja się i lgnie do człowieka. Lekarz weterynarii stwierdziła, że jest to około 8/9 miesięczna sunia, nie posiada czipa. Została zabezpieczona od kleszczy, bo kilka się pojawiło na sierści. Wkrótce będzie odrobaczona i zaszczepiona przeciw wściekliźnie. Po tych wszystkich zabiegach- będziemy się starali o dobry domek.

Świadek nie potrafi podać marki auta, pamięta tylko szary kolor. Mężczyźni nie mieli żadnych cech charakterystycznych (bez brody, okularów), mogli mieć około 30 lat i 175 cm wzrostu.

Jeśli rozpoznajecie suczkę lub macie jakiekolwiek informacje w tej sprawie, czekamy na komentarze lub kontakt z TOZ Oddział w Olsztynie, Inspektorat w Lidzbarku Warmińskim . Telefon do kontaktu: 606 228 554
dar


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5