12-letnia rowerzystka wjechała w Toyotę na ul. Nowowiejskiego w Bartoszycach

2022-03-28 16:27:41(ost. akt: 2022-03-29 15:15:57)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

W poniedziałek 28 marca około godziny 14:45 doszło do potrącenia rowerzystki na ulicy Nowowiejskiego w Bartoszycach. 12-latka została przewieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Bartoszycach.
Do groźnie wyglądającego wypadku zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek 28 marca około godziny 14:45. Na ulicy Nowowiejskiego w Bartoszycach, na wysokości zespołu szkolno-przedszkolnego nr 1 w Bartoszycach 12-letnia dziewczyna Wjeżdżając na pasy uderzyła w samochód marki Toyota. Jeden ze świadków zdarzenia mówi, że dziewczynka wjechała rowerem w bok samochodu, po czym "wyleciała" około 1,5 - 2 m w górę, następnie spadając na krawężnik.
Fot. Dariusz Dopierała

Dziewczynka z bólem biodra została zabrana na obserwację do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wstępne badania nie wykazało żadnych poważnych obrażeń, jednak nadal jest na diagnostyce.
Fot. Dariusz Dopierała

Jak ustalili policjanci, dziewczynka jeździ dwoma typami rowerów: składakiem oraz rowerem górskim. Przy wjeździe na przejście chciała zahamować hamulcem nożnym, którego w rowerze górskim nie ma.
Fot. Dariusz Dopierała

Wszystko wskazuje na to, że on dziewczynka nie zachowała ostrożności wjeżdżając na przejście dla pieszych które nie jest przyjazdem rowerowym.
Fot. Dariusz Dopierała

Policja przypomina, że przy przejściu dla pieszych, które nie jest przyjazdem rowerowym należy zejść z roweru i przeprowadzić pojazd przez pasy.
red. dar
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5