Mając 1,7 promila alkoholu w organizmie prowadził busa

2022-03-28 13:59:42(ost. akt: 2022-03-29 15:15:59)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Policja

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej policjanci zatrzymali 28 – latka, który kierował fiatem ducato mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
W sobotę (26.03.22r.), oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał informację, o prawdopodobnie pijanym kierującym. W trybie pilnym interweniowali policjanci z drogówki, którzy już po chwili zauważyli opisanego busa i zatrzymali kierującego nim mężczyznę do kontroli drogowej. Za kierownicą fiata ducato siedział pijany mężczyzna. Badanie alkomatem ujawniło obecność 1,7 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Olsztyna. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 28 – latka, a jego auto przekazali osobie przez niego wskazanej. Mężczyznę czeka proces i odpowiedzialność za przestępstwo.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Apelujemy: Piłeś? Nie jedź!
Kierujący, który wsiada za kierownicę po alkoholu naraża siebie i innych użytkowników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Alkohol, jako jedna z substancji psychoaktywnych znacząco wpływa na organizm człowieka m.in. rozprasza uwagę, zmniejsza zdolność postrzegania i dostrzegania kształtów, wydłuża też czas reakcji.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5