Po przerwie nie wrócili z szatni?

2022-03-11 12:00:00(ost. akt: 2022-03-10 23:10:18)

Autor zdjęcia: bsms.bartoszyce.pl

PIŁKA RĘCZNA\\\ W 15. kolejce II ligi bartoszyczanie zagrali na wyjeździe z walczącym o awans Jeziorakiem. Zdecydowanym faworytem byli iławianie, no i sensacji nie było, chociaż goście tanio skóry nie sprzedali, zwłaszcza w pierwszej połowie.
* Jeziorak Iława - BSMS Bartoszyce 36:21 (17:13)
* BSMS: Lewoń, Stankiewicz - Tokarz 9, Lasota 3, Borysiuk 2, H. Działa 2, Habiński 2, Janowicz 1, B. Działa 1, Petrykowski 1, Możejko, Ostrowski, Sokólski

20 listopada Jeziorak przegrał po raz ostatni, ulegając na swoim terenie liderowi z Tczewa. Od tamtej pory drużyna trenera Marka Woronowicza tylko wygrywa, w tym w meczach derbowych. W poprzedniej kolejce iławianie ograli rezerwy Szczypiorniaka, a w następnej wygrali z ekipą z Bartoszyc.
W pierwszej rundzie ekipa BSMS w swojej hali z Jeziorakiem przegrała 21:29, nic więc dziwnego, że w rewanżu to gospodarze byli zdecydowanym faworytem. Najmniejszych wątpliwości co do tego nie miał Andrzej Cichocki, trener BSMS: - Jeziorak to najlepsza drużyna, z którą w II lidze graliśmy. Moim zdaniem jest to główny kandydat do awansu.
Co prawda obecnie iławianie są dopiero na drugim miejscu, ale mają rozegrane dwa mecze mniej niż Sambor, czyli jeśli Jeziorak zaliczy dwa kolejne zwycięstwa - co jest bardzo prawdopodobne - wówczas wskoczy na fotel lidera. I jeśli dwa najlepsze zespoły nie pogubią punktów, wtedy o awansie zadecyduje przedostatnia kolejka, w której Sambor podejmie Jezioraka.
A wracając do ostatniego meczu w Iławie, to najpierw oba zespoły wyraziły poparcie dla Ukrainy walczącej z rosyjskim barbarzyńskim najeźdźcą, bo czym rozpoczęła się sportowa walka na boisku. Bartoszyczanie dzielnie trzymali się do 25. minuty, kiedy Tokarz z rzutu karnego doprowadził do remisu 13:13. Niestety, ostatnie pięć minut gospodarze wygrali 4:0, dzięki czemu na przerwę zeszli w dobrym nastroju.
Po powrocie na boisko iławianie urządzili podopiecznym trenera Cichockiego prawdziwym armagedon, bowiem pierwszy kwadrans wygrali... 12:1.

- Dopóki mieliśmy siły, to nawiązywaliśmy wyrównaną walkę z iławianami - mówi Andrzej Cichocki. - Jednak po przerwie Jeziorak, który jest najlepszą drużyną II ligi, zdecydowanie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Co zadecydowało o naszej wysokiej porażce? Nieskuteczność w ataku oraz iławski bramkarz, który rozegrał bardzo dobry mecz - wyjaśnia Cichocki. - Poza tym znowu ze składu wypadło mi kilku zawodników, bo jedni są kontuzjowani, a dwóch kolejnych, którzy są żołnierzami, zostało skierowanych na granicę z Białorusią. W efekcie kadra na mecz z Jeziorakiem była ograniczona do zaledwie 13 graczy. A przecież w poprzednim, wygranym meczu z Pogonią Szczecin, pokazaliśmy na co nas stać, gdy mamy całą drużynę - przypomina bartoszycki szkoleniowiec, który tego dnia nie był jedynym Cichockim w iławskiej hali, bowiem w Jezioraku było aż dwóch Cichockich - są to bracia Karol i Kacper (drugi z nich dopiero niedawno dołączył do Jezioraka). Bartoszyckiemu Cichockiemu szczególnie dużo krwi napsuł Karol, bo najlepszy strzelec II ligi zdobył aż 12 bramek (w sumie w lidze rzucił ich już 117).

13 marca o godz. 15 BSMS podejmie Handball Czersk, z którym w pierwszej rundzie bartoszyczanie przegrali jedynie 20:24. - Wystarczy rzut oka na tabelę, by zobaczyć kto jest faworytem w tym meczu - twierdzi trener Cichocki. - Rywale mają przecież 27 punktów, a my tylko dziewięć. Jednak na wyjeździe potrafiliśmy z Czerskiem powalczyć, więc u siebie też tanio skóry nie sprzedamy, zwłaszcza gdy zagramy w pełnym lub prawie pełnym składzie.

* Inne wyniki 15. kolejki: Jedynka Kodo Morąg - Szczypiorniak II Olsztyn 33:18 (15:9), AZS UKW Bydgoszcz - AZS Fahrenheit Gdańsk 29:28 (18:14), Pogoń Handball Szczecin - Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 30:28 (18:12), Handball Czersk - MKS II Grudziądz 10:0 (walkower).

* 16. kolejka
: BSMS Bartoszyce — MKS Handball Czersk (niedziela, g. 15), Autoinwest Wybrzeże Gdańsk - Jeziorak Iława, AZS Fahrenheit Gdańsk - Pogoń Handball Szczecin, Szczypiorniak II Olsztyn - Sambor Latocha Agropom Tczew, MKS II Grudziądz - Jedynka Kodo Morąg 0:10 (walkower).