Piłkarska wiosna się zbliża

2022-03-04 17:42:48(ost. akt: 2022-03-04 17:43:25)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

PIŁKA NOŻNA\\\ Runda rewanżowa coraz bliżej, więc wszyscy ligowcy rozgrywają kolejne sparingi.
Powody do zadowolenia mieli kibice Victorii, bowiem bartoszyczanie ograli 5:1 (0:0) Łynę Sępopol. Gole dla gospodarzy zdobyli Gajkowski (2), Kudlicki (2) i Filipiak, natomiast dla gości Polkowski. - Nasz zespół bardzo dobrze wyglądał kondycyjnie - ocenia Paweł Dobrzyński, prezes Łyny. - A z porażki tragedii nie robimy, po prostu tym razem gospodarze mieli więcej szczęścia, bo my zmarnowaliśmy rzut karny oraz dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem - kończy prezes Dobrzyński.
Zdecydowanie inaczej ocenia ten mecz Paweł Miłoszewski, trener Victorii: - Nasze zwycięstwo było okazałe, chociaż pierwsza połowa była ciężka, jak to z Sępopolem bywa. Ale po przerwie mój zespół zagrał to, co chciałem, no i były efekty. Pod koniec zdobyliśmy sporo bramek, bo mniej więcej od 75. minuty zaczęliśmy grać agresywniej i bardziej fizycznie, czego z kolei nie pokazała Łyna. Być może rywale są na innym etapie przygotowań i byli zamęczeni ciężkimi treningami. Było widać, że nie są w stanie nadążyć za naszą grą.
W sobotę o godz. 14 Victoria rozegra sparing z Cresovią Górowo Iławeckie.

* Podczas poprzedniego weekendu sparing rozegrał także KS Wojciechy - beniaminek okręgówki wygrał 3:1 z KS Łęgajny, czyli beniaminkiem klasy A. - Mecz pod kontrolą, a gola straciliśmy w końcówce - wyjaśnia trener Robert Piecewicz. W sobotę o godz. 11 w Kętrzynie Wojciechy zagrają z Granicą.

* Jak informowaliśmy tydzień temu, Granica Bezledy ostatecznie przystąpi do rundy wiosennej, jednak wciąż nie ma trenera. - Jest to sprawa trudniejsza niż się wydaje - stwierdza Piotr Biały, prezes Granicy. - Kandydat na szkoleniowca był już u nas na treningu, ale wciąż jego przejście do naszego klubu nie zostało załatwione. Mimo to 4 marca o godz. 18 w Bartoszycach rozegramy sparing z Łyną - zakończył prezes Biały.

* W sms-owym konkursie Piłkarz Roku, którego organizatorem była „Gazeta Olsztyńska”, zwyciężył Jonatan Straus ze Stomilu Olsztyn, natomiast na trzech kolejnych miejscach znaleźli się zawodnicy z powiatu bartoszyckiego: 2. Damian Gigielewicz (Łyna Sępopol), 3. Mateusz Rodak (Victoria Bartoszyce), 4. Marcin Mieliwodzki (KS Wojciechy), 5. Kamil Wenger (Olimpia Elbląg).