Pogonili Pogoń

2022-02-28 18:42:56(ost. akt: 2022-02-28 18:46:26)
Filip Tokarz zdobył 5 bramek

Autor zdjęcia: bsms.bartoszyce.pl

PIŁKA RĘCZNA\\\ W 14. kolejce II ligi ekipa BSMS po bardzo dobrym meczu pokonała szczecińską Pogoń.
* BSMS Bartoszyce - Pogoń Handball Szczecin 31:28 (17:15)
BSMS: Tomasz Stankiewicz, Korneliusz Lewoń - Hubert Działa 2, Patryk Ostrowski, Kacper Habiński, Paweł Dziakiewicz 6, Cezary Lasota 4, Szymon Janowicz 2, Tomasz Stankiewicz, Bartłomiej Działa 1, Filip Tokarz 5, Damian Dyszkowski 2, Tymoteusz Borysiuk 9

W pierwszej rundzie w Szczecinie bartoszyczanie przegrali 21:31, nic więc dziwnego, że prezes BSMS Ireneusz Łonczyński powiedział wtedy: - Nic u nas nie grało, ani obrona, ani atak. W Pogoni grają młodzi chłopcy, którzy nas zabiegali.
Warto przypomnieć, że goście trzymali się wtedy do 20. minuty, a potem z każdą chwilą coraz bardziej tracili dystans do gospodarzy. Z kolei w rewanżu to szczecinianie trzymali się do 20. minuty, bowiem w tym momencie wygrywali 12:11, jednak potem trzy razy do siatki trafił Borysiuk, dwie bramki dołożył Dyszkowski, a jedną Janowicz, w efekcie ekipa BSBS zeszła na przerwę z dwubramkową przewagą.
W drugiej połowie kibice nadal oglądali zacięty pojedynek, ale goście ani razu nie zdołali doprowadzić do remisu, natomiast gospodarze, którzy do tej pory kilka razy przegrali w ostatnich minutach, tym razem zwycięstwa wydrzeć sobie nie dali. Sprawę przesądziły dwa trafienia z rzędu Dziakiewicza, dzięki czemu dwie minuty przed końcem bartoszyczanie wygrywali 31:26 - było to ich najwyższe prowadzenie w tym meczu!
* Inne wyniki 14. kolejki: Szczypiorniak II Olsztyn - Handball Czersk 22:26 (14:10), AZS UKW Bydgoszcz - Sambor Latocha Agropom Tczew 29:29 (17:9, k. 2:4), MKS II Grudziądz - Jeziorak Iława 0:10, AZS Fahrenheit Gdańsk - Autoinwest Wybrzeże Gdańsk.
* W zaległym meczu z 13. kolejki BSMS na wyjeździe przegrał 25:34 (13:15) z Autoinwestem Wybrzeże Gdańsk.
W 15. kolejce (5 marca) BSMS zagra na wyjeździe z Jeziorakiem.