Bartoszyce/Bisztynek: Pijany rowerzysta i motorowerzysta z zakazem kierowania odpowiedzą przed sądem

2022-02-17 13:09:38(ost. akt: 2022-02-17 15:15:14)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego motorowerzystę, a policjanci z prewencji pijanego rowerzystę. Obaj mężczyźni mieli po 1,3 promila alkoholu w organizmie kierując swoimi jednośladami. Rowerzysta jechał slalomem i tym zwrócił na siebie uwagę policjantów. Motorowerzysta, poza promilami w organizmie miał zakaz kierowania, nie miał za to przeglądu w swoim pojeździe. 34 - letni cyklista odpowie za wykroczenie, 43 – letni motorowerzysta za dwa przestępstwa i wykroczenie.
W środę (16.02.22r.), po godz. 16:00 policjanci z drogówki na jednej z uli Bisztynka zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego Rometem. Okazało się, że 43 – latek jest pijany, w jego organizmie krążyło 1,3 promila alkoholu. Sprawdzenie jego danych w policyjnym systemie ujawniło, że ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który orzeczono mu za kierowanie po alkoholu. Sprawdzenie motoroweru ujawniło, z kolei że jednoślad nie jest dopuszczony do ruchu, bo jego dowód rejestracyjny został zatrzymany. Mieszkańca gminy Bisztynek czeka odpowiedzialność za dwa przestępstwa tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za wykroczenie kierowania motorowerem niedopuszczonym do ruchu.

Po godz. 22:00 policjanci patrolujący Bartoszyce zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Kontrola stanu trzeźwości mężczyzny ujawniła, że ma on 1,3 promila alkoholu w organizmie. 34 – latek odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara areszty bądź grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5