Lidzbark Warmiński - Bartoszyce. Pijany 25-latek ukradł auto, uciekał przed policją, podał fałszywe dane

2022-02-10 11:05:00(ost. akt: 2022-02-10 14:11:01)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

25-latek 9 lutego ukradł samochód spod sklepu w Lidzbarku Warmińskim i uciekał w kierunku Bartoszyc. Ujęty przez funkcjonariuszy podał fałszywe dane. Okazuje się, że był też pijany, a dzień wcześniej zatrzymano go za posiadanie środków odurzających.
09.02.2022 o godzinie 17:50 roku dyspozytor KPP w Bartoszycach otrzymał informację o kradzieży auta w Lidzbarku Warmińskim. 25-latek wsiadł do VW Caddy, w którym kierowca idąc do sklepu pozostawił kluczyki. Następnie odjechał w kierunku Bartoszyc. Auto było oznakowane charakterystycznym czerwonym napisem.

Dyżurny zgłosił zdarzenie patrolowi, który akurat był na trasie w okolicach Osieki. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że policjanci mijali się z poszukiwanym samochodem. Włączyli światła i sygnały dźwiękowe i ruszyli w pościg za Volkswagenem. Sprawca kradzieży na rondzie przed Bartoszycami skręcił w kierunku Biskupca. W pewnym momencie zdecydował się skręcić w drogę gruntową. Tam został zatrzymany - już 10 minut od zgłoszenia. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych, zachowywał się również w nietypowy sposób. Został przewieziony do KPP w Bartoszycach, gdzie podał fałszywe dane.

Fot. KPP Bartoszyce

Okazało się, że 25-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Olsztyna dzień wcześniej, 8 lutego został zatrzymany w Lidzbarku Warmińskim, kiedy wychodząc ze sklepu nie miał maseczki. Okazało się, że posiadał niewielką ilość substancji odurzających. Po dokonaniu czynności został wypuszczony.

Samochód po oględzinach został przekazany właścicielowi, a mężczyzna policjantom z Lidzbarka Warmińskiego, którzy będą prowadzili z nim dalsze czynności. Odpowie za posiadanie suszu, niezatrzymywanie się do policyjnej kontroli, uprowadzenie samochodu, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz wykroczenie podania fałszywych danych osobowych.
dar

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tutejszy2 #3091174 10 lut 2022 11:41

    Pała, gaz i wąskie drzwi. To sprawdzona recepta z lat minionych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5