Wiatrowiec: 800 zł, Wola: 1.000 zł. Nowe stawki za przekroczenie prędkości

2022-02-07 11:15:00(ost. akt: 2022-02-08 08:41:52)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Przypominamy o wysokich karach, jakie od początku roku grożą kierowcom łamiącym przepisy ruchu drogowego, szczególnie te dotyczące ograniczeń prędkości. Niestety, niektórzy wciąż nie traktują poważnie tych zmian. Policjanci nie pobłażają piratom drogowym. W miniony weekend dwóch kierowców z „za ciężką nogą” mogło się o tym przekonać.
W piątek 4 lutego br., w Wiatrowcu policjanci z drogówki zmierzyli prędkość BMW. Mężczyzna jechał o 31 km/h za szybko. Zatrzymany do kontroli drogowej 41 – latek nie przyjął mandatu karego, który przy takim przekroczeniu wynosi nie mniej niż 800 zł. W tej sprawie skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie mieszkańca Bartoszyc za popełnione wykroczenie.

W niedzielę 6 lutego br., w miejscowości Wola policjanci z ruchu drogowego mierzyli prędkość kierujących. Przed godziną 11:00 w obszar zabudowany wjechała honda kierowana przez mężczyznę. Pomimo znaku „obszar zabudowany” i stojących przy drodze policjantów mężczyzna nie zwolnił i minął patrol. Jego prędkość została zmierzona i wyniosła 94 km/h. Policjanci pojechali za mężczyzną i go zatrzymali. Za kierownicą auta siedział 53 – letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości. Twierdził, że nie widział znaku. Mężczyzna został ukarany mandatem, który przy takiej prędkości nie mógł wynieść mniej niż 1000 zł.

Na jego konto trafiło 8 pkt. karnych.

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Również piesi muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia. To kolejna zmiana w przepisach ruchu drogowego w ostatnich kilkunastu miesiącach, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.
KPP

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5