Gmina Bartoszyce. Poinformował policjantów, że chce odebrać sobie życie. Odebrał sobie... wolność (audio)

2022-02-07 11:00:00(ost. akt: 2022-02-08 08:41:54)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W nocy z soboty na niedzielę (5/6.02.22r.) 31 – latek poinformował policjantów, że chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusze w nocy przeszukali las, zagajnik i park w okolicach jego domu. Mężczyzna znalazł się w domu i faktycznie miał nóż...
31 – latek zadzwonił na policję informując, że chce odebrać sobie życie. Twierdził, że idzie do lasu, ma sznur i „kosę” i odbierze sobie życie.

Nie był to pierwszy jego telefon w tej sprawie, więc policjanci szukali mężczyzny w lesie, zagajnikach i parkach w okolicy jego miejsca zamieszkania. Kolejne ustalenia wskazywały, że mężczyzna jest w swoim mieszkaniu. Nie otwierał drzwi.


Zareagował dopiero wtedy, gdy usłyszał, że policjanci wyważą drzwi. Mężczyzna był agresywny i wyszedł do policjantów z nożem w ręku. Policjanci obezwładnili 31 – latka. Mężczyzna został zbadany przez zespół ratownictwa medycznego i nie wymagał hospitalizacji. Okazało się, że mieszkaniec gminy Bartoszyce jest poszukiwany do odbycia 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Trafił, więc do policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego.

To jednak nie koniec. 31 – latka czeka jeszcze odpowiedzialność przed sądem za swoje bezmyślne zachowanie. Osoby, które bezpodstawnie wzywają służby popełniają wykroczenie. Grozi za nie kara aresztu, ograniczenia wolności bądź grzywny do 1500 zł. Sąd może też orzec zwrot kosztów bezpodstawnej interwencji, o które w tego rodzaju sprawach wnioskuje miejscowa komenda policji.
dar

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5