W przyszłym roku akademickim ruszy pięć nowych kierunków na UWM w Olsztynie

2022-02-04 07:12:31(ost. akt: 2022-02-08 12:55:29)
UWM przygotował aż pięć nowych kierunków kształcenia: doradztwo podatkowe, inżynieria w logistyce, produkcja muzyczna i realizacja dźwięku, dietetyka oraz leśnictwo.
W roku akademickim 2022/2023 w ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pojawią się nowe kierunki. Trzy na studiach pierwszego stopnia (doradztwo podatkowe, inżynieria w logistyce, produkcja muzyczna i realizacja dźwięku) i dwa na studiach drugiego stopnia (dietetyka i leśnictwo).

Decyzja o poszerzeniu oferty zapadła po rozeznaniu, które co roku jest przeprowadzane przez Biuro Analiz Rynkowych i Edukacyjnych z Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia.

Każdego roku przeprowadzamy analizę otoczenia zewnętrznego, czyli rynku pracy, ale także ogólnych trendów krajowych i europejskich, aby uniknąć tworzenia kierunków atrakcyjnych tylko z nazwy, a nie przynoszących studentom realnych korzyści — komentuje dr hab. Paweł Wysocki, prof. UWM, prorektor ds. kształcenia UWM w Olsztynie.

Poszerzenie oferty o nowe kierunki jest podyktowane zapotrzebowaniem absolwentów z tych konkretnych dziedzin.

Kierunki wprowadzane do oferty kształcenia Uniwersytetu są atrakcyjne dla przyszłych studentów, ponieważ dają szansę na dobrą pracę — mówi Paweł Wysocki. — Z przeprowadzonych analiz jasno wynika, że zapotrzebowanie rynku pracy na kształconych specjalistów jest i prawdopodobnie będzie wzrastać — dodaje.

Władze uniwersytetu cały czas trzymają rękę na pulsie i na bieżąco aktualizują ofertę kształcenia na olsztyńskiej uczelni.

Coroczne modyfikacje oferty kształcenia pozwalają również na usunięcie tych kierunków, na które rekrutacja w ostatnich latach była nieskuteczna. Wprowadzanie na ich miejsce nowych pozwala podnosić atrakcyjność oferty kształcenia Uniwersytetu — podkreśla Paweł Wysocki.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Babcia #3090493 4 lut 2022 16:33

  Bardzo praktyczny byłby kierunek Alienacja rodzicielska. W praktyce większość matek-polek-alimenciar to stosuje. Prawie w ogóle o tym się nie mówi, a temat bardzo ważny, bo bardzo krzywdzący dzieci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. basilo #3090395 4 lut 2022 09:48

  No i wywalić teologię z publicznej uczelni. Mitów i guseł niech uczą prywatne szkółki typu oszusta rydza itp.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5