WOŚP w powiecie bartoszyckim zebrała już 85 tys., ale to nie wszystko

2022-01-31 17:20:00(ost. akt: 2022-02-02 07:59:03)
30 Finał WOŚP w Bartoszyckim Domu Kultury

30 Finał WOŚP w Bartoszyckim Domu Kultury

Autor zdjęcia: sztab WOŚP Bartoszyce

Bartoszyce (miasto i gmina) 56.850,33 złotych. Górowo Iławeckie 7.908,38 złotych. Sępopol 4.534,68 złotych. Bisztynek 16.100 złotych. Taką kwotę o godz. 16;00 zebrano w ramach 30 Finału WOŚP w powiecie bartoszyckim.
W Bartoszycach zbiórki rozpoczęły się od samego rana. Na ulicach Bartoszyc można było spotkać wolontariuszy, w tym dziewięć pań z grupy „Kulbabki”, które kwestowały w historycznych strojach. Zebrały łącznie 2.491 złotych.

Bartoszycki Klub „Polar” kwestował w saunie oraz na bartoszyckich ulicach. Morsy wzięły również udział w biegu „Policz się z cukrzycą” wokół jeziorka miejskiego.

W Bartoszyckim Domu Kultury wystąpiły lokalne zespoły taneczne i wokalne z MDK, BDK, stowarzyszenia BartQltura, Szkoły Tańca Oli Krawczyk oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na miejscu można było kupić gadżety i rękodzieło przygotowane przez dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach oraz uczestników zajęć w Domu Dziennego Pobytu Dziennego Domu „Senior-WIGOR".

Licytacje odbywały się również w siedzibie lokalnej telewizji kablowej. Największym zainteresowaniem podczas wszystkich licytacji cieszyły się tradycyjnie gadżety orkiestrowe np. koszulki, puzzle oraz kalendarze.

W gminie wiejskiej Bartoszyce orkiestra w Bezledach zagrała po raz pierwszy. Imprezy odbyły się w Gminnej Hali Sportowej oraz Centrum Kultury Gminy Bartoszyce. W hali odbył się towarzyski turniej piłki nożnej „Gramy dla WOŚP”. Zagrano 6 meczy, a I miejsce zdobyła Legia Bart Bartoszyce.

Dzieci w Gminnej Hali Sportowej miały do dyspozycji tzw. „dmuchańce”, mogły również obejrzeć skecze oraz – z pomocą harcerzy – wziąć udział w animacjach i… malowaniu buziek.

Centrum Kultury Gminy Bartoszyce zapewniło moc atrakcji. Na stanowisku prowadzonym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bezledach można było zakupić ciasta i rękodzieło, np. makramy. Swoje wyroby dostarczyły prawie wszystkie koła działające na terenie gminy Bartoszyce.

Na scenie wystąpiły praktycznie wszystkie zespoły związane z gminą Bartoszyce.

Centrum Kultury Gminy Bartoszyce zapewniło moc atrakcji. Na stanowisku prowadzonym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bezledach można było zakupić ciasta i rękodzieło, np. makramy. Swoje wyroby dostarczyły prawie wszystkie koła działające na terenie gminy Bartoszyce.

Największym zainteresowaniem cieszyły się podczas licytacji: bluza od jednego ze sklepów z częściami samochodowymi (wylicytowano ją za 270 złotych) oraz wejściówka na basen i kolacja dla dwóch osób z jednym z dworków na terenie gminy Bartoszyce.

Na ternie miasta i gminy Bartoszyce zebrano łącznie 56 850,03 złotych. W tym 5.866,43 złotych na terenie gminy wiejskiej Bartoszyce oraz podczas wydarzeń w Bezledach. Do podliczenia zostało kilka puszek stacjonarnych oraz kwoty zebrane podczas licytacji w telewizji kablowej.

W Górowie Iławeckim odbyły się zbiórki, licytacje oraz blok artystyczny dzieci ze Szkoły Tańca Moving Art. Wszystkie wystawione na licytacji gadżety rozeszły się bardzo szybko. Ich wartość wahała się od 60 do nawet 300 złotych. Piłka, którą przekazał burmistrz Górowa Jacek Kostka została wylicytowana za 250 złotych. Jeden z darczyńców przekazał dziecięce zegarki, które wycenił na 15 złotych. Zostały wylicytowane za kwoty... od 60 do 100 złotych.

Fot. WOŚP Sztab w Górowie Iławeckim

Wolontariusze kwestowali w Górowie Iławeckim oraz w… Kandytach, gdzie zbiórkę prowadził pięciolatek razem z opiekunem.

— Dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta Górowa Iławeckiego i okolic — mówi Sylwia Rosochacka, dyrektor Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim — za wielkie serca i włączenie się 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo niesprzyjającej pogody Finał i zbiórka przebiegły bardzo spokojnie. Oczywiście dziękuję serdecznie również wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w finał. Wspieracie nas już prawie 30 lat.

Zebrano łącznie 7.908,38 złotych. Pełna kwota będzie znana prawdopodobnie wieczorem 31 stycznia.

W Bisztynku Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bisztynku zorganizował wydarzenia w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej oraz zbiórki. Kwestowanie obywało się na ulicach Bisztynka oraz w Grzędzie oraz Sątopach-Samulewie.

30 Finał WOŚP w Sątopach-Samulewie
Fot. arch. WOŚP w Sątopach-Samulewie
30 Finał WOŚP w Sątopach-Samulewie

Występy w OKIAL-u podzielono na trzy bloki, pomiędzy którymi przeprowadzano dezynfekcję. Licytacje prowadzono z wykorzystaniem telefonu oraz platformy zoom. Jak informuje dyrektor Paweł Wołoch, licytacje online pozwoliły uczestniczyć w nich również tym, którzy nie mogli brać w nich udziału osobiście.
Podczas licytacji można było nabyć koszulki WOŚP, vouchery na sesje fotograficzne, dekorację balonową, graffiti i drift taxi. Największym zainteresowaniem cieszyły się obrazy, tryptyk rycin, drewniane serce i… poduszki.

Zebrano łącznie 16.122 złotych (kwota nie obejmuje pieniędzy zebranych w puszcze stacjonarnej).

Imprezy o charterze stacjonarnym nie zorganizował sztab w Sępopolu. Na ulicach miasteczka oraz w Liskach, Smolance i Ostrym Bardo kwestowali wolontariusze.

30 Finał WOŚP w Sępopolu
Fot. arch. WOŚP Sępopol
30 Finał WOŚP w Sępopolu

Sztab na swoim profilu w portalu społecznościowym zamieszczał przygotowane i nagrane wcześniej zapisy koncertów oraz licytacji wyrobów rękodzielniczych lokalnych twórców. Dla WOŚP zagrały: Zespół wokalny "Wesołe nutki", grupy taneczne z M-GOK, oraz Zespół bluesowy Czarny Ortalion działający przy M-GOK w Sępopolu.
Zebrano łącznie 4.534,68 złotych.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5