30 Finał WOŚP. Gorące serca rozgrzewają powiat bartoszycki

2022-01-30 12:30:18(ost. akt: 2022-02-01 08:54:51)

Autor zdjęcia: WOŚP Sztab w Górowie Iławeckim

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bartoszycach
Za uczestnikami się 3. Bieg Bartoszycki "Policz się z Cukrzycą”, nadal trwają zbiórki oraz występy w Bartoszyckim Domu Kultury. W BDK działa również kawiarenka oraz sklepik z rękodziełem.

Fot. WOŚP Sztab w Bisztynku

— Pogoda nie sprzyja — mówi Dominika Grykin-Tołoczko z Hufca ZHP w Bartoszycach. — ale na całe szczęście w Bartoszycach mamy wspaniałych restauratorów, którzy zgodzili się, by wolontariusze mogli się u nich napić gorącej czekolady, herbaty i oczywiście ogrzać się. Do godziny 15 zebrano już 10.060,65 złotych, a dodatkowo w e-skarbonce uzbierało się 4.300 złotych.

Fot. WOŚP Sztab w Bartoszycach

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górowie Iławeckim
— Na ulice górowskich miejscowości — mówi Sylwia Rosochacka — wyruszyło 15 wolontariuszy. Zbiórka przebiegła bardzo spokojnie, pomimo niekorzystnej aury pogodowej bardzo dużo mieszkańców zaangażowało się w 30 finału.
Do godziny 15:00 w Górowie Iławeckim zebrano 6886 zł i 15 groszy. Licytacje przyniosły prawie półtora 1000 zł. Z powodu ograniczeń pandemicznych w Górowie Iławeckim nie odbywają się imprez stacjonarne.

Fot. WOŚP Sztab w Sępopolu

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sępopolu
— Ponieważ z powodów pandemicznych nie mogliśmy zrobić licytacji oraz koncertów na żywo, na naszym profilu w portalu społecznościowym zamieszczamy zarejestrowane wcześniej koncerty. Licytację trwają nas od czwartku, a kończą się dzisiaj.
15 wolontariuszy kwestuje na ulicach Sępopola. Wolontariusze prowadzą też zbiórki w Liskach, Smolance i Ostrym Bardo. Jest mokro, wietrznie i pada śnieg, jednak nie przeszkadza to w zbiórce, która potrwa do około godziny 16:00.
W sztabie w Sępopolu zebrano już około tysiąca złotych z licytacji, natomiast ilość pieniędzy zebranych przez wolontariuszy nie jest jeszcze znana.

Fot. WOŚP Sztab w Górowie Iławeckim

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bisztynku
W Bisztynku zbiórka potrwa do około 18:00. Kwesty odbywają się na terenie całej gminy. O godzinie 15:15 odbędą się również licytacje w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej.
dar


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5