Powiat bartoszycki: Finał WOŚP z limitami na imprezach zamkniętych

2022-01-29 21:27:26(ost. akt: 2022-02-01 17:56:58)

Autor zdjęcia: WOŚP Olsztyn

Jak będzie przebiegał 30 Finał w powiecie bartoszyckim? Pandemia wpłynie na ilość miejsc w imprezach zamkniętych. Pozostałe atrakcje nie będą się różnić od tego, co znamy z poprzednich finałów.
Hasłem tegorocznego 30. finału WOŚP jest "Przejrzyj na oczy". Pieniądze zebrane podczas imprezy będą przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych.

To drugi Finał WOŚP przebiegający w cieniu pandemii.

— Pandemia wpłynie na organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć mam nadzieję, że w niewielkim stopniu — mówi Dominika Grykin-Tołoczko z Hufca ZHP w Bartoszycach. — W Bartoszyckim Domu Kultury zajętych będzie 30% miejsc, czyli na salę wejdzie około 80 osób. Występy w Bartoszyckim Domu Kultury odbywać się będą blokami, pomiędzy którymi przeprowadzona będzie dezynfekcja. Zrezygnowaliśmy również z kawiarenki w domu kultury, ciasta będą dostępne na wynos. Liczymy na wyrozumiałość uczestników.

— Występy w BDK zakończą się około godziny 17:00, później zapraszamy na transmisję do telewizji kablowej, gdzie odbędą się licytacje. Od rana rozpocznie się kwestowanie wolontariuszy z puszkami. Warto zaznaczyć, że są to nie tylko harcerze, często zgłaszają się do nas całej rodziny.
Wstępnie zebraną kwotę poznamy około godziny dwudziestej, jednak pełną kwotę w środę.

Również w Domy Kultury w Bezledach liczba miejsc podczas Finału WOŚP będzie ograniczona. W Sali zmieści się około 60-70 osób, krzesła będą ustawione tak, by zachować dystans. Koncerty będą odbywały się w „blokach”, pomiędzy nimi będzie przeprowadzana dezynfekcja. Organizator zapewnia też stanowisko z maseczkami. Ostatni koncert zakończy się około godziny dwudziestej.

W OKIAL w Bisztynku koncert rozpocznie się o godzinie 13:00, ale od dziewiątej rozpocznie się kwestowanie. Ilość miejsc podczas koncertu zostanie ograniczona do 30 procent miejsc, przy czym nie będzie brane pod uwagę zaszczepienie.
Cały program artystyczny będzie podzielony na trzy bloki. Po każdym bloku będzie przerwa na dezynfekcję. Za pomocą platformy zoom będzie transmitowany koncert oraz licytacja. Wydarzania zakończą się około godziny dziewiętnastej.

O godz. 7:30 rusza zbiórka uliczna na terenie Górowa Iławeckiego. Od godz. 10:00 rozpocznie się Dzień Dawcy Szpiku. o 13:00 wystartuje licytacja gadżetów oraz przedmiotów podarowanych przez darczyńców.
Następnie odbędzie się blok artystyczny dzieci ze Szkoły Tańca Moving Art.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5