Na naszych oczach pisze się historia. Wydanie z 28 stycznia

2022-01-27 16:00:00(ost. akt: 2022-01-27 07:37:01)
Na naszych oczach pisze się historia. Wydanie z 28 stycznia

Na naszych oczach pisze się historia. Wydanie z 28 stycznia

Autor zdjęcia: redakcja

FELIETON || Dzisiejsze wydanie „Gońca Bartoszyckiego” to przede wszystkim sprawa mostów i rond. Kilkadziesiąt lat Bartoszyce czekały na drugi most. Powstała zarówno nowa przeprawa mostowa, jak i dwa ronda. 10 stycznia do biura Rady Miasta wpłynął wniosek radnego Tadeusza Azarewicza o nadanie nazwy rondom i obu bartoszyckim mostom.
Przedstawione na naszych łamach projekty uchwał wzbudziły ogromne zainteresowanie czytelników. Internauci zwracali uwagę na dwa fakty. Proponowane nazwy budzą wątpliwości, a nawet kontrowersje. Nikt też nie przeprowadził w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami.

Na jej potrzebę wskazuje nasza sonda, w której wzięło udział ponad tysiąc osób. Ponad 95% uczestników zabawy uważa, że konsultacje są niezbędne.

Uważam, że na naszych oczach tworzy się historia, a przysłowiowa gra toczy się o wyższą stawkę. Czy samorząd i burmistrz Bartoszyc pozwolą mieszkańcom na współdecydowanie?

Czy będą odbywały się konsultacje w ważnych dla nas sprawach? Cykl publikacji spowodował zmianę zdania radnych w tej sprawie. Czy propozycje uchwał nadających nazwy zostaną zdjęte z obrad i czy będą przeprowadzone konsultacje radni zdecydują 27 stycznia.

Na naszych oczach pisze się historia. Wydanie z 28 stycznia
Fot. redakcja
Na naszych oczach pisze się historia. Wydanie z 28 stycznia

Piszemy również o spotkaniu z Jarosławem Pastułą, który podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio fotografował nie tylko sportowe zmagania. Jego fotografi czna opowieść ubarwiona pełnymi emocji słowami skupiła w Klubie Podróżnika uwagę wszystkich uczestników spotkania.

Skoro o historii mowa. W tym tygodniu piszemy o upamiętniających Stalag IA Stablack tablicach, które zostały odsłonięte w Kamińsku. Za tydzień będziemy obchodzić kolejną rocznicę, wyzwolenia, lub — jak niektórzy mówią — zniewolenia Bartoszyc.

Powracamy również do tematu monitoringu w Bartoszycach. Informujemy o ponownym, planowanym uruchomieniu oddziału covid-owego w bartoszyckim szpitalu.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Piszemy o swego rodzaju rozgrzewce, która odbyła się w sobotę 22 stycznia.

Jak zawsze nie są to wszystkie poruszane przez nas tematy. Zapraszam do lektury.
Dariusz Dopierała

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5