Rozgrzewka WOŚP w Bartoszycach ruszyła z... kijkami

2022-01-23 14:10:00(ost. akt: 2022-01-25 22:00:25)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Projekt Kobieta

WOŚP || 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartował 23 stycznia. Stowarzyszenia „Projekt Kobieta", Uniwersytet Trzeciego Wieku, Sztab WOŚP w Bartoszycach, stowarzyszenie „BartQltura” i bartoszycki klubu morsów „Polar” zorganizowali Rozgrzewkę WOŚP w Bartoszycach.
O rozgrzewce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozmawiamy z prezesem Stowarzyszenia „Projekt Kobieta”.

— Ponieważ była to impreza sportowa Nordic Walking — mówi Mirosława Król, — na uczestników czekały kije. Płonęło również ognisko, była gorąca herbata i ciasto oraz kiełbaski dla wszystkich uczestników. To co przygotowałyśmy (poczęstunek) jest naszym wkładem akcję, podczas której zbieraliśmy fundusze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fot. Stowarzyszenie Projekt Kobieta

Współorganizatorem wydarzenia był Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bartoszycach.

Fot. Stowarzyszenie Projekt Kobieta

— Dzisiaj przygotowaliśmy kiełbaski — mówi jego prezes, Irena Wiśniewska, — a podczas finału w Bartoszyckim Domu Kultury w niedzielę wystąpi nasz zespół oraz przygotujemy ciasta.

Fot. Stowarzyszenie Projekt Kobieta

Fot. Stowarzyszenie Projekt Kobieta

W akcję zaangażowały się również osoby ze stowarzyszenia „BartQltura” i bartoszyckiego klubu morsów „Polar”.
— Od wielu lat wspieram akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, między innymi prowadząc licytację — mówi Krzysztof Kowalski, sekretarz stowarzyszenia BartQltura. — Dzisiaj prowadziłem konferansjerkę i zajmuję się oprawą muzyczną.

Fot. Stowarzyszenie Projekt Kobieta

— Jako klub „Polar” — mówi Dariusz Kuśnierz, prezes bartoszyckiego klubu morsów „Polar” — chętnie angażujemy się w akcje związane z Wielką Orkiestrą Pomocy Świątecznej. Dzisiaj przygotowaliśmy ognisko. Zaprosiliśmy też do udziału we wspólnej kąpieli morsów.

Fot. Stowarzyszenie Projekt Kobieta

Fundusze na WOŚP zbierają również harcerze z Hufca ZHP w Bartoszycach Dominika Grykin-Tołoczko oraz Daria Bandura.
— Nasza pomoc była niewielka — mówi Dominika Grykin-Tołoczko z Hufca ZHP w Bartoszycach. — Jako sztab WOŚP w Bartoszycach zapewniliśmy wolontariuszy, by pomóc w przygotowaniu animacji dla dzieci oraz przygotować marsz od strony technicznej. W akcji uczestniczyły całe rodziny, w czym pomógł oczywiście śnieg. Impreza była bardzo udana i liczę, że w przyszłym roku rozgrzewka finałowa stanie się stałym punktem WOŚP.

Fot. Stowarzyszenie Projekt Kobieta

Sztab WOŚP zapewnił też wszelkie formalności niezbędne do tego, by dzisiejsza impreza odbyła się pod patronatem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5