Bartoszyce. Nowy numer Gońca do kupienia 21 stycznia

2022-01-20 16:31:54(ost. akt: 2022-01-20 16:32:38)

Autor zdjęcia: redakcja

FELIETON || W bieżącym numerze ważną rolę odgrywa… natura. Człowiek coraz bardziej ingeruje w otaczający go świat, dlatego dziko żyjące zwierzęta muszą dostosować się do nowych warunków.
W 2021 roku pisaliśmy o łosiu, który wędrował w okolicach ul. Nad Łyną. W tym roku nasi czytelnicy zauważyli lisy, poruszające się po… nowym moście. Rudzielca udało się sfotografować na bartoszyckich „Działkach” i jak się okazuje, jest to zjawisko naturalne.

W nocy z 15 na 16 stycznia na niebie mogliśmy obserwować tzw. efekt „halo”, czyli widoczną „obwódkę” wokół księżyca. Zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie galerii zdjęć przesłanych przez Czytelników. W wydaniu papierowym krótko wyjaśniamy zjawisko.

Z efektami natury, czyli silnego wiatru, który przeszedł przez powiat bartoszycki 14 i 17 stycznia. Zastępy OSP w naszym powiecie interweniowały kilkadziesiąt razy. Uszkodzone zostały linie energetyczne, pojazdy oraz… pomniki na cmentarzu w Sępopolu.

Bartoszycki „Mechaniak” dzięki inicjatywie nauczycielki Iwony Pieniak i zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu walczą z ubóstwem menstruacyjnym. Szkołę nic to nie kosztuje, a uczennice mają dostęp do darmowych środków higienicznych.

Fot. redakcja

Od stycznia podwyższone zostały opłaty za centralne ogrzewanie. Planowany wzrost miał wynieść średnio 37 procent, jednak mieszkańcy płacą więcej. Zastanawiamy się, dlaczego tak jest?

Oczywiście, to nie wszystkie poruszane przez nas tematy. Piszemy o harcerzach, przygotowaniach do 30 finału WOŚP, pogrzebie porucznika Franciszka Kiejdo i monitoringu.

Rok temu zacząłem pracę w "Gońcu Bartoszyckim". Jeśli jesteście świadkami ciekawego zdarzenia, przygotowujecie ciekawą akcję, lub potrzebujecie, by zająć się waszym problemem, zapraszam do kontaktu. Piszcie na d.dopierala@gazetaolsztynska.pl lub dzwońcie pod nr 514 800 503.
Darek Dopierała

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5