W Bartoszycach jest monitoring. Czy pomoże ustalić sprawcę zdarzenia?

2022-01-12 17:20:00(ost. akt: 2022-01-15 21:19:56)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Sprawa auta, które uderzyło w budynek przy ulicy Bema, a następnie „położyło się” na boku obudziła ciekawość internautów. Policja poszukuje kierowcy. Na skrzyżowaniu jest monitoring. Czy ustalenie sprawcy zdarzenia jest problemem?
We wtorek 11 stycznia przed godz. 5:00 na ul. Bema w Bartoszycach Audi zjechało na prawą stronę, wypadło z drogi, uderzyło w stojący wzdłuż jedni budynek. Czy ustalenie sprawcy zdarzenia jest problemem? Wszystko okaże się w najbliższych dniach.

Policja zabezpieczyła monitoring miejski, przesłuchuje świadków. Czy jednak zapoznanie się z zapisem kamer pomoże ustalić sprawcę? Przyjrzeliśmy się sprawie monitoringu zainstalowanego w Bartoszycach.

Kamery miejskiego monitoringu – poza godzinami pracy operatora – mają zaprogramowany cykl obrotowy. Dlatego może się zdarzyć, że zanim kamera wykona pełen ruch obrotowy, zdarzenie nie zostaje zarejestrowane.

Zdecydowanie inna sytuacja jest w godzinach pracy operatora, który może ręcznie obrócić kamerę oraz wykonać np. zbliżenie. Nie udało nam się uzyskać informacji o godzinach pracy operatorów monitoringu miejskiego. Do Urzędu Miasta w Bartoszycach 12 stycznia 2022 r. wysłaliśmy mailowo pytania związane z funkcjonowaniem miejskiego monitoringu.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Urzędu Miasta w Bartoszycach, w sprawie monitoringu można dzwonić w godz. 6.00 – 14.00, a jeśli pracują dwie operatorki, można zgłaszać interwencje dotyczące łamania porządku do godz. 20.00 w dni robocze.

Istnieje szansa, że zapis kamer z monitoringu pomoże w rozwiązaniu zagadki. Jednak z racji godziny, o której doszło do zdarzenia, można liczyć na łut szczęścia. Operatorzy kamer nie pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Czy w momencie zdarzenia kamera była skierowana na miejsce i zrejestrowało samo zdarzenie i oddalającego się kierowcę, pokaże analiza zapisu monitoringu.

Przypominamy apel Policji:
Osoby, które były świadkami tego zdarzenia, bądź mają wiedzę na jego temat proszone są o kontakt z Oficerem Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach nr 47 732 12 00.
dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5