Bartoszyce: Pijany 28-latek pomylił bloki, a wylegitymowany nie pamiętał panieńskiego nazwiska matki

2022-01-10 18:30:00(ost. akt: 2022-01-11 01:09:46)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Sytuację można byłoby nazwać komedią pomyłek gdyby nie fakt, że mężczyzna był poszukiwany. W piątek 7 stycznia pijany 28-latek pomylił bloki na jednym z bartoszyckich osiedli. Właścicielka lokalu nie chciała mu otworzyć i wezwała policję. Zapytany o swoje dane zaczął kręcić...
W piątek, (7.01.22r.), w środku nocy policjantów wezwano na jedno z bartoszyckich osiedli, gdzie pewien mężczyzna dobijał się do drzwi mieszkania. Zdziwiony obecnością policjantów mężczyzna oświadczył, że chce wejść do mieszkania dziewczyny, a ta go nie wpuszcza. Policjanci zapytali go o adres partnerki i okazało się, że mężczyzna pomyli bloki. Następnie funkcjonariusze przystąpili do legitymowania mężczyzny, a ten oświadczył, że nie ma dokumentu.

Poproszony o swoje dane osobowe bez problemów je wskazał, jednak zachowywał się przy tym nerwowo i niespokojnie. Policjanci chcąc upewnić się, co do tożsamości mężczyzny zadali mu pytania dotyczące nazwiska panieńskiego matki i tu zaczęły się kłopoty. 28 – latek nie znał tych danych, a do tego zdjęcie, jakie widniało przy podanym przez niego nazwisku różniło się od jego wyglądu.

Zdemaskowany mężczyzna w desperacji rzucił się w stronę stojących przy drzwiach wyjściowych policjantów, a ci obezwładnili go i zatrzymali. Przy mężczyźnie znaleziono dowód osobisty, a sprawdzenie jego prawdziwych danych w policyjnym systemie dało odpowiedź, dlaczego 28 – latek posługiwał się danymi swojego kolegi. Mężczyzna był poszukiwany od 2016 roku. Sąd wydał za nim dwa listy gończe i nakaz doprowadzenia, a do tego poszukiwał go do ustalenia miejsca pobytu co celów prawnych.

Policjanci ukarali 28 – latka mandatami za zakłócenie ciszy nocnej oraz za wprowadzenie ich w błąd co swojej tożsamości. Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliżej 2 lata 8 miesięcy i 5 dni.
KPP Bartoszyce

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lex #3087328 11 sty 2022 08:23

  @Kobieta. Twoja tyrada nie ma nic wspólnego z treścią artykułu. Policjanci ustalali tożsamość osobnika, bo ten nie okazał dokumentu tożsamości. Zadają w takim przypadku rożne pytania. Czasem warto się nie mądrzyć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Kobieta #3087314 10 sty 2022 20:09

  Nie ma obowiązku udzielania odp na pytania typu Nazwisko rodowe matki. Podczas legitymowania okazujemy dokument ze zdjęciem np. nowy dowód osobisty, który jest bez żadnego adresu i KONIEC! Brak adresu to decyzja ustawodawcy nie moja. W polszy nie ma obowiązku meldunkowego. Warto wiedzieć, że funkcjonariusz policji w mundurze powinien się wylegitymować obywatelowi. Powinien podać swój stopień, imię i nazwisko, przyczynę sprawdzenia tożsamości, a na żądanie podstawę prawną podjęcia tej czynności. Trochę inaczej sytuacja wygląda, gdy policjant nie jest nieumundurowany. Wtedy powinien okazać legitymację służbową, a na żądanie w sposób umożliwiający odnotowanie danych w niej zawartych. Nie musi przedstawiać się z imienia i nazwiska czy podawać stopnia służbowego na głos.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5