Bartoszyce: 30 Finał Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej w Bartoszycach startuje wcześniej

2022-01-10 10:00:00(ost. akt: 2022-01-23 10:16:03)
28. Finał WOŚP w Bartoszycach

28. Finał WOŚP w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

WOŚP || 30. Finał WOŚP odbędzie się 30 styczna, czyli później niż zwykle. Celem tegorocznej zbiórki będzie diagnostyka oraz leczenie wzroku u dzieci. W powiecie bartoszyckim działają cztery sztaby, a liczba wolontariuszy dobije do setki.
Sztaby WOŚP działają na terenie praktycznie każdej gminy powiatu bartoszyckiego. W Bartoszycach zorganizowała go Chorągiew Warmińsko-Mazurska Hufiec ZHP Bartoszyce. W Sępopolu Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury. W Bisztynku niezawodny Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej, a w Górowie Iławeckim Ośrodek Kultury.

Akcji związanych z Wielką Orkiestrą Pomocy Świątecznej nie zabraknie w Bartoszycach. I chociaż oficjalnie zbiórka rozpocznie się 30 stycznia, już tydzień wcześniej (23.01) Stowarzyszenie „Projekt Kobieta” przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizuje piknik rodzinny nad Jeziorkiem Mleczarskim w Bartoszycach. Zaplanowano maraton kijków, ognisko i inne atrakcje. Podczas pikniku wolontariusze z puszkami będą zbierać wpłaty na WOŚP.

W czwartek 27 stycznia od godz. 18:00 do 20:00 w „Młynku” w ramach finału odbędzie się artystyczny czwartek, podczas którego będzie można wypić kawę i wrzucić pieniądze do puszek.

30 stycznia w całym powiecie stu wolontariuszy będzie zbierało wpłaty do puszki. O godz. 10:45 rozpoczną się zapisy na bieg przy Jeziorku Miejskim w Bartoszycach. Sam bieg rozpocznie się o godzinie 11:00. Na jego zakończenie wszyscy razem wejdą… do wody. Akcję organizuje Komenda ZHP w Bartoszycach oraz Bartoszycki Klub Morsów Polar.

Po wyjściu z zimnej wody będzie można ogrzać się przy ognisku, na które organizatorzy zapraszają z własnym koszyczkiem. W czasie wydarzenia będzie można wylicytować związane z WOŚP gadżety.

O godz. 12:00 w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach rozstawione będzie miasteczko animacyjne. Gmina organizuje również koncert w Domu Kultury w Bezledzie. Więcej szczegółów niebawem

Od godziny 14:00 Bartoszycki Dom Kultury planuje występy artystów lokalnych, grup dziecięcych i młodzieżowych z BDK i MDK. Wystąpią również wykonawcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu BartQultura i zespół taneczny Jolanty Krawczyk. Podczas wydarzenia czynna będzie kawiarenka, odbywać będą się również licytacje.

W Bisztynku puszki już zostały rozdysponowane, nadal trwa nabór na wolontariuszy. Jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, odbędzie się charytatywny turniej w piłkę siatkową.
dar


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5