Od wypadku, który spowodował sędzia z Bartoszyc minął rok. Co dzieje się w sprawie?

2022-01-09 12:40:00(ost. akt: 2022-01-09 12:42:41)

Autor zdjęcia: st. ogn. Marcin Dowgiałlo/KP PSP w Bartoszycach

Minął rok od wypadku, który prowadząc po pijanemu opla astrę spowodował wypadek. Wiemy już, że zezwolono na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.
13 stycznia 2021 roku pijany sędzia z Bartoszyc spowodował wypadek. W Bezledach kierując oplem astrą sędzię wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na dk 51 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarówką DAF obywatelowi Federacji Rosyjskiej.

15 stycznia 2021 roku pisaliśmy o możliwym wydaleniu z zawodu sędziego z Bartoszyc. Jak w specjalnym oświadczeniu informował Rzecznik prasowy SO w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, w dniu dniu 15 stycznia 2021 r. zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego Bartosza Szlachty do czasu wydania przez właściwy Sąd Dyscyplinarny decyzji o uchyleniu tej przerwy bądź zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych.

Jak wygląda sprawa po blisko roku od zdarzenia? Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Jak informuje Rzecznik prasowy SO w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 13 lipca 2021 r., na wniosek Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Szczecinie zezwolono na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego Sądu Rejonowego w Bartoszycach Bartosza S. Sprawę prowadzi prokuratura.

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku wystąpił 15 września 2021 r. z wnioskiem do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach o rozpoznanie sprawy dyscyplinarnej sędziego Bartosza S.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach oraz Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. Odpowiedź opublikujemy.
Dariusz Dopierała

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Henryk Zapolnik #3087290 10 sty 2022 16:14

    O litości : Olsztyn, B -stok, Szczecin, Katowice, sądy nie mogą wydać właściwego wyroku, zgodnie z " zasługą" " nawalonego jak Jelcz z przyczepą " jadącego publiczną drogą. Zostało jeszcze 12 miast wojewódzkich gdzie " powinny" trafić akta sprawy p. Bartosza Sz. Mija rok od poważnego wykroczenia drogowego przez sędziego. Teraz akta sprawy zapewne trafią do Sądu w Rzeszowie, Kielcach itd. Aż w końcu wrócą do Sądu w Olsztynie , jako sprawa przedawniona . Ciekawi mnie pod kogo sędzia jest " podwieszony" , czy pod PiS, czy pod PO, że taki " cyrk" odwalają?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Marek #3087246 9 sty 2022 14:36

    Człowiek "zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi ". Nie wierzę w sprawiedliwość polskiego bezmiaru niesprawiedliwości. "Na pohybel z nim"

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5