Gmina Górowo Iławeckie. Brutalny napad na 70-latka w jego własnym domu

2022-01-03 16:30:00(ost. akt: 2022-01-04 08:13:28)
Mężczyzna został zatrzymany

Mężczyzna został zatrzymany

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

KRYMINALNE || 30 grudnia 37-latek napadł na schorowanego i samotnego 70-latka w jego własnym mieszkaniu w gm. Górowo Iławeckie. Poszkodowany trafił do szpitala, a sprawcę zatrzymano już godzinę po zdarzeniu. Grozi mu 18 lat więzienia.
W czwartek 30 grudnia do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie o pobitym i zakrwawionym mężczyźnie, który został napadnięty we własnym domu. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości niedaleko Górowa Iławeckiego.

Dzielnicowi ustalili, że do mieszkania 70–latka przyszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku i zażądał pieniędzy. Następnie przewrócił seniora, bił go i dusił, oblał wrzątkiem, a następnie ukradł mu 1500 zł i uciekł. Dzielnicowi w rozmowach z mieszkańcami ustalili, że w okolicy domu 70–latka widziano dwóch mężczyzn. Znajomość lokalnej społeczności i rozeznanie w rejonie służbowym sprawiło, że dzielnicowi szybko wytypowali podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa i o swoich przypuszczeniach poinformowali policjantów z wydziału kryminalnego. Ci jadąc na miejsce zdarzenia skontaktowali się z będącym w czasie wolnym od służby policjantem z wydziału kryminalnego, który z uwagi na wcześniejszą służbę w Komisariacie Policji w Górowie Iławeckim znał wskazywanego sprawcę i mógł wiedzieć, gdzie może przebywać.

Traf chciał, że ten policjant chwilę przed telefonem od kolegów widział poszukiwanego mężczyznę i jego brata w Górowie Iławeckim, jak ci robili zakupy. Policjant pomógł kolegom w zatrzymaniu mężczyzny.

Policjanci ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia, wykonali oględziny jego miejsca, przesłuchali 37-latka i jego brata, wykonali oględziny ich odzieży oraz ciała, zabezpieczyli znalezione przy nich pieniądze oraz kupioną przez nich odzież i buty, ustalili obrażenia ciała pokrzywdzonego 70–latka i przyjęli od niego zawiadomienie o przestępstwie.

W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że to starszy z braci, 37– latek, napadł na seniora i dopuścił się rozboju na jego osobie. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy, do którego częściowo się przyznał. W niedzielę (02.01.2022r.) Sąd Rejonowy w Bartoszycach na wniosek policji i prokuratora aresztował 37–latka na 3 miesiące. W związku z tym, że mężczyzna dokonał rozboju w warunkach recydywy grozi mu nawet 18 lat za kratami. Mężczyzna usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Pacjent obecnie przebywa na oddziale chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach. Mężczyzna ma oparzenia I i II stopnia oraz ranę łuku brwiowego.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5