To musiał być mocny Sylwester... BWM na rondzie w Bartoszycach (galeria, mp3)

2022-01-01 11:20:00(ost. akt: 2022-01-03 13:01:46)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Przed 6:00 wpłynęła w zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Samochód marki BMW wylądował na wzniesieniu ronda przy skrzyżowaniu ul. Bema z Nowowiejskiego.
Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym wpłynęło do KPP w Bartoszycach przed godziną 6:00. Samochód marki BMW wylądował na wzniesieniu ronda przy skrzyżowaniu ul. Bema z Nowowiejskiego.

Fot. internauta

Policjanci na miejscu obok pojazdu zastali 5-letniego mężczyznę, od którego wyczuli alkohol. Mężczyzna twierdzi, że to nie on kierował samochodem, a kierowca odszedł z miejsca zdarzenia.


Trwa procedura osadzenia 53-letniego mieszkańca Bartoszyc w policyjnym areszcie. Badanie wykazało 1,3 promila. Mężczyzna będzie zatrzymany, a policja będzie prowadziła postępowanie wyjaśniające, kto prowadził pojazd. Sprawdzony będzie m.in. monitoring miejski.

Fot. KPP w Bartoszycach

W tym przypadku, kiedy mężczyzna popełnił przestępstwo, podwyższony od 1 stycznia 2022 roku taryfikator mandatów może nie mieć zastosowania. Jednak zdarzenie może być to potraktowane (dodatkowo) również jako niezachowanie należytej ostrożności podczas kierowania pojazdem.

Fot. internauta

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 178a. [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego]
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Fot. internauta

Pijanym za kierownicą kodeks karny przewiduje dotkliwe konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością dla pijanych za kierownicą jest obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.

Policja dementuje plotkę, że pojazd prowadził jeden z policjantów z KPP w Bartoszycach.
Darek Dopierała

Aktualizacja: 3 stycznia 2022, godz. 11:00
Mężczyzna usłyszał zarzuty.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5