Bartoszyce: W okresie świątecznym zatrzymano 4 pijanych kierowców

2021-12-27 13:56:14(ost. akt: 2021-12-27 16:24:40)
BEZPIECZEŃSTWO || Pijany kierowca zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. W okresie świątecznym policjanci wykluczyli z dróg powiatu bartoszyckiego 4 mężczyzn, którzy jechali na podwójnym gazie.
W czwartek, (23.12.21r.), policjanci z prewencji w trakcie patrolu Bartoszyc na ul. Wyszyńskiego zauważyli fiata, którego kierujący jechał slalomem. Zatrzymany do kontroli drogowej kierujący autem 47 – latek okazał się pijany. W organizmie mieszkańca Bartoszyc były prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo zostało mu one zatrzymane w 2011 roku za jazdę po alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stenie nietrzeźwości i wykroczenie kierowania bez uprawnień.

W sobotę, (25.12.21r.), policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem zdarzenia drogowego z udziałem pijanego mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jadący oplem drogą relacji Bartoszyce – Szczurkowo, w okolicy miejscowi Park uderzył w drzewo, po czym taksówką pojechał do domu. Policjanci zastali pijanego 42 – latka w miejscu zamieszkania w gminie Sępopol. Mężczyzna przyznał, że kierował oplem po alkoholu. Badanie alkomatem ujawniło w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. 42 – latek stracił prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stenie nietrzeźwości i wykroczenie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W niedzielę, (26.12.21r.), policjanci z prewencji na ul. Gdańskiej w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego VW. Siedzący za kierownicą 19 – latek był po alkoholu, badanie wskazało 0,23 promila w jego organizmie. Mieszkaniec Bartoszyc nie miał uprawnień do kierowania, a jego VW badań technicznych. Jednak to nie wszystko, młody mężczyzna okazał się być poszukiwanym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za uszkodzenie ciała. Mężczyzna został zatrzymany. Czeka go odpowiedzialność za dwa wykroczenia, tj. kierowanie w stanie po użyciu alkoholu i kierowanie bez uprawnień.

Również w niedzielę, policjanci z prewencji na ul. Bema w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej 32 – latka kierujący hyundaiem. Mężczyzna miał 0,30 promila alkoholu w organizmie i stracił prawo jazdy. 32 – letni mieszkaniec miasta odpowie za wykroczenie kierowania po alkoholu.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5