Dynamiczne zatrzymanie: kradzież, strzelanina i 3 kg amfetaminy (galeria, video)

2021-12-22 10:50:00(ost. akt: 2021-12-22 22:04:21)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

KRYMINALNE || W sobotę w Bartoszycach można było poczuć się, jak w filmie sensacyjnym. Akcja miała miejsce w bartoszyckim elektromarkecie na ul. Kętrzyńskiej oraz na placu przy jednej z bartoszyckich restauracji przy ulicy Kopernika.
17 grudnia z bartoszyckiego elektromarketu przy ul. Kętrzyńskiej skradziono dwa laptopy. 27-letni mężczyzna odłączył z zabezpieczenia wystawy dwa komputery, z którymi próbował wyjść. Kiedy na próbę kradzieży zareagował pracownik sklepu, sprawca wyjął nóż i grożąc nim wrócił po sprzęt, z którym uciekł.

Policjanci wytypowali sprawcę kradzieży rozbójniczej i w sobotę wieczorem udali się pod ustalony adres, gdzie miał przebywać mężczyzna. 27-latka nie zastali, ale pozyskali informację, że sprawca kradzieży może przebywać u swojego szwagra w Bartoszycach.


Szwagier mężczyzny, był dobrze znany policjantom. 35-latek w przeszłości był wielokrotnie karany. Policjanci pod jego domem zastali VW golfa z włączonym silnikiem i kierowcą. Z uwagi na podejrzenie, że w aucie może znajdować się poszukiwany 27-latek, trzech policjantów podeszło do pojazdu, by to sprawdzić. 35-latek nie chciał wyjść z auta, a gdy policjant otworzył drzwi, kierowca gwałtownie cofnął "golfa", potrącając funkcjonariusza. Następnie uderzył w budynek, potem zaparkowany radiowóz z policjantem
Przy okazji potrącił innego funkcjonariusza, który próbował otworzyć drzwi od strony pasażera. Jeden z potrąconych policjantów oddał wtedy trzy trafnie strzały w oponę VW. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem uderzając w betonowy słup. Policjanci wyciągnęli go z auta, obezwładnili i założyli kajdanki. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zatrzymali 27-latka podejrzewanego o kradzież laptopów.

Fot. KPP Bartoszyce

W pojeździe policjanci znaleźli dwa skradzione laptopy oraz wyjaśnienie przyczyny desperackiej ucieczki 35-latka. Pod kołem zapasowym ukryty był plecak, a w nim prawie 3 kg amfetaminy o wartości około 150 tysięcy złotych.

Mężczyźni w poniedziałek (20.12.21r.), w prokuraturze usłyszeli zarzuty. 27-latek kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy wielokrotnej. 35-latek zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów "w zbiegu z uszkodzeniem ciała dwóch z nich oraz w zbiegu z uszkodzeniem mienia w postaci radiowozu" [cyt. z komunikatu Policji], a wszystko to w warunkach recydywy. Kolejny zarzut stawiany 35-latkowi dotyczy posiadania przez niego znacznych ilości środków psychoaktywnych w postaci prawie 3 kg amfetaminy.

Fot. KPP Bartoszyce

We wtorek (21.12.21r.), Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. 27-latkowi grozi kara do 15, a 35-latkowi 10 lat pozbawienia wolności.
dar


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5