Trwa śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku na trasie Bisztynek - Prosity

2021-12-20 13:40:00(ost. akt: 2021-12-21 10:40:06)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

We wrześniu pisaliśmy o śmiertelnym wypadku, do którego doszło na drodze Bisztynek - Prosity. Na łuku drogi zderzyły się czołowo motorower marki Yamasaki i samochód marki Audi. W wyniku obrażeń kierujący motorowerem mężczyzna zmarł.
Przypomnijmy sytuację. W poniedziałek 6 września o godzinie 6:50 Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o czołowym zderzeniu motoroweru z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło na łuku drogi, a ze wstępnych ustaleń wynikało, że to kierujący motorowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu. Mężczyznę przetransportowano do Olsztyna Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie zmarł.

Jak informowaliśmy, na miejscu zbadano na obecność alkoholu 22-latka, kierującego pojazdem „Audi” na braniewskich numerach rejestracyjnych. Z kolei jeśli chodzi o kierującego motorowerem 62-latka, w związku ze stanem mężczyzny krew do badań została pobrana w szpitalu.

Fot. KPP Bartoszyce

W piątek 17 grudnia skontaktowała się z nami rodzina zmarłego, która nie wiedziała, na jakim etapie jest prowadzone śledztwo. Rodzina poinformowała nas o pogłoskach, że 62-latek był nietrzeźwy. Nie zgadzają się z nimi, ponieważ twierdzą, że mężczyzna "nie pił nawet piwa".

Wystąpiliśmy z zapytaniem do prowadzącej postępowanie Prokuratury Rejonowej w Biskupcu. Jak się dowiedzieliśmy, śledztwo zostało wszczęte 9 września 2021 roku. Postępowanie było prowadzone w sprawie nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego. Jeszcze we wrześniu przesłuchano bezpośrednich świadków zdarzenia oraz przeprowadzono oględziny miejsca wypadku drogowego.

Fot. mł. ogn. Kamil Jabłoński.

Przyczyny wypadku wciąż są badane. Po otrzymaniu opinii biegłego z zakresu wypadków drogowych na okoliczność przyczyn i przebiegu wypadku prokuratura podejmie dalsze działania.

Oficjalnie wiadomo już, że pokrzywdzony mężczyzna był trzeźwy w chwili wypadku. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy nie potwierdziła się informacja, że to 62-latek zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do wypadku.
dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5