Jechał BMW przez Wolę zbyt szybko. Zgodził się z wolą policjantów

2021-12-13 18:20:02(ost. akt: 2021-12-13 18:26:19)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Mężczyzna, który nie zwracając uwagi na znak „obszar zabudowany” jechał BMW przez miejscowość Wola z prędkością 106 km/h stracił prawo jazdy. 27 – latek przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł kierować.
W niedzielę, (12.12.21r.), w miejscowości Wola policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego BMW. Prędkość, z jaką jechał mężczyzna została zarejestrowana laserowym miernikiem TruCam, który nie tylko mierzy prędkość, ale też rejestruje obraz. Mężczyzna jadąc przez obszar zabudowany miał na liczniku 106 km/h. Przekroczenie prędkości o więcej niż 50km/h, w tym szczególnym obszarze, wiąże się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące. 27 – letni mieszkanie gm. Górowo Iławeckie stracił prawo jazdy, a dodatkowo za wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości został ukarany mandatem.

Kierowco Zwolnij! Wolniej znaczy bezpiecznej! To apele często powtarzane przez policjantów. Zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania w tych szczególnych miejscach.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, która w drodze decyzji administracyjnej ma zatrzymany dokument prawa jazdy i w okresie trwania 3 miesięcznego zakazu zdecyduje się kierować i zostanie zatrzymana przez policjantów, czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zadawania egzaminu.
KPP Bartoszyce


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5