W związku ze stanem epidemicznym policjanci wzmagają kontrole

2021-12-10 10:15:00(ost. akt: 2021-12-11 15:56:07)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci od wielu miesięcy czynnie uczestniczą w działaniach, które mają pomóc wygrać z pandemią. Funkcjonariusze sprawdzają czy wprowadzone obostrzenia i nakazy sanitarne są przestrzegane i wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy je ignorują.
Przedświąteczna gorączka powoli zaczyna dopadać coraz więcej osób. Ważne jest to, by w tym czasie nie zapomnieć, że wciąż zmagamy się z pandemią i wciąż obowiązują nas obostrzenia sanitarne. Dlatego jeżeli nie chcecie świąt spędzić na kwarantannie, a podczas świątecznych zakupów wydać więcej niż zaplanowaliście, to pamiętajcie o tym, by wchodząc do sklepu założyć maseczkę zasłaniającą usta i nos. Wewnątrz możecie spotkać policjantów, którzy to sprawdzą. Stosowanie się do obowiązujących nakazów zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem i chroni przed ukaraniem mandatem.

Fot. policja

O konsekwencjach braku maseczki przekonał się pewien mężczyzna, wobec którego w czwartek (09.12.2021) wieczorem interweniowali policjanci w Nowym Mieście Lubawskim. Po godz. 21:00 na ulicy Jagiellońskiej zauważyli w sklepie mężczyznę, który nie przestrzegał obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Na widok mundurowych mężczyzna założył maseczkę, jednak w trakcie jego legitymowania okazało się także, że 36-latek w ogóle nie powinien znajdować się w sklepie, ponieważ jest objęty nakazem kwarantanny. Teraz mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Informacja o nieprzestrzeganiu przez niego kwarantanny domowej trafiła już do inspektorów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy w drodze decyzji administracyjnej również mogą nałożyć na niego karę.

Szczególnie teraz, w okresie świąteczno-noworocznym, możemy spodziewać się większego zagęszczenia osób w sklepach, galeriach handlowych, środkach komunikacji publicznej. Wszyscy musimy zadbać o to, by z tego powodu nie wzrosła liczba zakażeń i hospitalizacji. Przestrzegając obowiązujących przepisów zmniejszamy też ryzyko zakażenia siebie i swoich bliskich koronawirusem, a co za tym idzie zmniejszamy ryzyko spędzenia świat w izolacji lub na kwarantannie.

Reagując na zwiększony ruch spowodowany przedświąteczną gorączką, policjanci prowadzą intensywne kontrole, które dotyczą zarówno przestrzegania nakazu korzystania z maseczek w określonych sytuacjach, jak i zasad przebywania na kwarantannie.
(tm)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5