38-latek po opuszczeniu więzienia urządził złodziejskie tournee

2021-12-03 14:16:49 (ost. akt: 2021-12-05 10:39:36)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

KRYMINALNE || Charakter człowieka zmienia się co siedem lat. 38-latek siedział za krótko, bo w więzieniu spędził tylko 6 lat. Potem ruszył na złodziejskie tournée po terenie dwóch powiatów. Podróż ponownie doprowadzi go przed sąd.
38-latek z Bartoszyc spędził w więzieniu 6 lat. Jednak w środę 3 listopada został zatrzymany w związku z kradzieżą elektronarzędzi ze sklepu przemysłowego w Bartoszycach. Mężczyzna został rozpoznany przez pracownika sklepu, jako złodziej elektronarzędzi sprzed kilku dni. Usłyszał wówczas zarzut kradzieży w warunkach tzw. recydywy, przyznał się i złożył wyjaśnienia. Twierdził, że jego łup, który wyceniono na 700 złotych zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Podejrzewał, że… ktoś mu je ukradł. Sprawcy groziło do 7,5 roku pozbawienia wolności, a prokurator zastosował wobec niego dozór.

Jak się okazało, nie przeszkadzało to w dalszym złodziejskim objeździe.
Lidzbarska policja została powiadomiona przez pracownika ochrony o kradzieży, do której doszło poniedziałek (tj. 25.10.2021 r.) na terenie nadzorowanego przez niego sklepu doszło do kradzieży pięciu butelek markowych perfum i maszynki do golenia, których wartość wyceniono na prawie 1150 złotych.

Fot. KPP Bartoszyce

Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, ustalili okoliczności jak doszło do przestępstwa. Prowadzone działania w sprawie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Był nim 38-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego, który był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany w Bartoszycach przez lidzbarskich kryminalnych 4 listopada.

Nie minął kolejny miesiąc, a 38-letni mieszkaniec z Bartoszyc usłyszał kolejne zarzuty i na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował go na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Tym razem 39-latek dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Polegało to na użyciu przez niego siły wobec ochroniarza w drogerii, aby ten nie mógł odebrać mu skradzionych przedmiotów. W wyniku operacyjnych czynności personalia mężczyzny szybko zostały ustalone, a on sam zatrzymany. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży w warunkach recydywy i zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy wielokrotnej, do których częściowo się przyznał.
Grozi mu już nie 7,5, ale 15 lat pozbawienia wolności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5