Obchody 11 listopada w Szkole Podstawowej w Kinkajmach

2021-11-22 16:05:01 (ost. akt: 2021-11-22 16:06:58)

Autor zdjęcia: nadesłane

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym odzyskano niepodległość.

Na początku akademii odśpiewano hymn państwowy, po którym uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem Pani Izabeli Kuźniak zaprezentowali w przepiękny sposób przebieg historyczny naszej Ojczyzny. Przekazane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu całej społeczności szkolnej, co przyczyniło się do głębszego przezywania tych chwil. Uroczystość została zakończona nagrodzeniem uczniów, którzy brały udział w konkursie szkolnym na Kotylion Narodowy.
Magdalena Mróz
red.
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5