Dwa udane porody i trzy wygrane sety

2021-11-12 13:00:00 (ost. akt: 2021-11-10 23:20:05)
Team Cresovia

Team Cresovia

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

SIATKÓWKA\\\ W 2. kolejce III ligi Team Cresovia wybrał się do Olsztyna, gdzie rozegrał mecz z AZS UWM III. Olsztyński zespół tworzą utalentowani kadeci (16-17 lat), jednak siatkarze z Górowa Iławeckiego mieli problemy jedynie w drugim secie.
* AZS UWM Olsztyn III – Team Cresovia Górowo Iławeckie 1:3 (21:25, 33:31, 20:25, 18:25)
TEAM CRESOVIA: Maciej Kulesza, Krzysztof Rawski, Marcin Kawiecki, Maciej Milewski, Łukasz Łokuciejewski, Błażej Masłowski, Jakub Romasz () oraz Jerzy Tatol, Jacek Kawiecki, Kamil Koszewski, Mateusz Grzywiński, Kamil Kotwicki, Jarosław Karpiński (L) i Marcin Kaszubat

- Chociaż przed meczem słyszeliśmy o naszym przeciwniku, że jest to bardzo utalentowana młodzież, to jednak widok takiej liczby „wieżowców” zrobił na nas spore wrażenie - przyznaje Marcin Kaszubat, który wraz z kolegami dotarł do Olsztyna w znakomitym nastroju, bowiem dzień przed meczem dwóm siatkarzom Cresovii (Jacek Kawiecki i Łukasz Łokuciejewski) urodziły się córeczki. - Z tego powodu obaj niewiele spali, ale przyjechali w dobrej formie i dobrze wykonali swoją pracę na boisku - dodaje Kaszubat.
Pierwszego seta goście rozpoczęli dość nerwowo, popełniając sporo błędów, jednak w końcówce się ogarnęli, wskakując na odpowiedni poziom, dzięki czemu odskoczyli na bezpieczną odległość, ostatecznie wygrywając do 21.
Niestety, w drugiej partii ponownie do głosu doszli młodzi olsztynianie, którzy wygrywali już 22:18. W tej sytuacji wydawało się, że po chwili gospodarze wyrównają stan meczu. Tak też się stało, z tym że nie po chwili, bowiem ambitnie grająca Cresovia zdołała odrobić straty, po czym zaczęła się gra na przewagi.

- Długo staraliśmy się przeciągnąć siatkarskie szczęście na swoją stronę, ale w decydujących momentach zabrakło nam dokładności, przez co tego seta już nie udało się wygrać - wyjaśnia Marcin Kaszubat. - Po nieudanej partii na boisku pojawił się Mateusz Grzywiński, nowy rozgrywający, który poukładał grę po naszej stroni siatki. Poza tym doskonały mecz rozegrali przyjmujący Błażej Masłowski i przeniesiony z konieczności na pozycje atakującego Krzysztof Rawski. Z minuty na minutę nasza gra zazębiała się coraz bardziej i przewaga naszej drużyna zaczynała być coraz bardziej widoczna - dodaje przyjmujący Teamu Cresovia.

W efekcie w dwóch ostatnich setach goście z Górowa Iławeckiego nie mieli już większych problemów, a dzięki zwycięstwu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Trzeba jednak zauważyć, że AZS UMW - spadkowicz z II ligi i zarazem najpoważniejszy kandydat do awansu - rozegrał tylko jeden mecz. Ale to już wystarczyło, by olsztynianie pokazali swoją moc, bowiem na otwarcie sezonu ograli 3:0 Sunbroker KPS Gietrzwałd (wieloletni mistrz województwa).

11 listopada w Dobrym Mieście Team Cresovia weźmie udział w towarzyskim turnieju z okazji Święta Niepodległości, natomiast 13 listopada w swojej hali (ul. Szkolna 4) podejmie... AZS UWM Olsztyn. Początek o godz. 17. Zapowiadają się spore emocje, bo niepokonany lider podejmie niepokonanego wicelidera

* Inny wynik 2. kolejki: SMS Panorama Działdowo – Olimpijczyk Szczytno 3:2 (-21, 21, -22, 17, 8); pauzował AZS UWM II Olsztyn.

III LIGA SIATKARZY
1. Cresovia 2-0 6 6:2
2. AZS UWM 1-0 3 3:0
3. Sunbroker KPS 1-1 3 3:4
4. AZS UWM II 1-0 2 3:2
5. Panorama 1-1 2 4:5
6. Olimpijczyk 0-2 2 4:6
7. AZS UWM III 0-2 0 2:62001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5