Mieszkaniec gm. Bartoszyce pyta o drogę w Galinach. Wójt odpowiada

2021-11-04 13:53:07(ost. akt: 2021-11-06 12:55:04)

Autor zdjęcia: internauta

INWESTYCJE || Pomimo coraz większych środków wiele dróg na terenie powiatu bartoszyckiego wymaga modernizacji. Do redakcji wpłynął list od jednego z mieszkańców, który przedstawiamy w całości.
Jeden z mieszkańców gminy Bartoszyce skarży się na drogę w Galinach.

Dzień dobry przesyłam do Waszej Redakcji zdjęcia z drogi gminnej prawobrzeża Galin od strony Bartoszyc - droga między kościołem a pałacem. Dziura dziurę pogania , droga w wielu miejscach jest zapadniętą, do tego mały deszcz i tworzą się kałuże i nie ma jak przejść i minąć się z samochodem. Kiedyś już pan Wójt obiecał zająć się sprawą i… może teraz znajdą się środki z nowego ładu na latanie dziur a najlepiej na nową nawierzchnie?

Autor listu zamieszcza zdjęcia. O sprawę zapytaliśmy wójta gminy Bartoszyce.

Fot. internauta

Fot. internauta

— Pragnę uspokoić mieszkańca — mówi Andrzej Dycha. — W sprawie odcinka drogi, o którym pisze odbyły się dwa przetargi. W pierwszym kwota, którą zaoferował potencjalny wykonawca była zbyt wysoka. W związku z tym ogłosiliśmy kolejne postępowanie. Ostatecznie uchwałą zwiększyliśmy kwotę, którą samorząd przeznaczył na remont. Trzeba zwrócić uwagę na to, że obecnie jest problem z firmami. W samorządach pojawiły się fundusze, jest duży ruch inwestycyjny, natomiast wykonawców jest mało.

W drugim postępowaniu wyszliśmy naprzeciw potencjalnym Wykonawcom, mianowicie Inwestor zapewnił Wykonawcy materiał z rozbiórki w postaci brukowca do wykonania zaprojektowanych zjazdów i poboczy z kamienia.
W dniu dzisiejszym w niniejszym postępowaniu został wyłoniony Wykonawca. Po upływie ustawowych terminów wynikających z Prawa zamówień publicznych z wyłonionym Wykonawcą zostanie podpisana umowa.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5