Burmistrz Piotr Petrykowski poinformował o dofinansowaniu z Nowego Ładu

2021-10-28 15:05:37 (ost. akt: 2021-11-02 21:09:13)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

NOWY ŁAD || Podczas XLIII sesji Rady Miasta Bartoszyce burmistrz Piotr Petrykowski poinformował o pieniądzach, które miasto otrzyma w ramach Nowego Ładu.
Jednym z punktów sesji, która odbyła się 28. października Piotr Petrykowski poruszył temat dofinansowania, które samorząd otrzyma w ramach Nowego Ładu. Burmistrz deklaruje, że przyznana kwota 21,85 mln złotych uwzględnia potencjalny wzrost kosztów. Dodał, że są to pieniądze łatwe do wydania, a dodatkowo „nie są znaczone funduszami europejskimi”.

Przedstawiamy kilka informacji, które podczas sesji usłyszeli radni.
Burmistrz Piotr Petrykowski potwierdził to, co wcześniej dowiedzieliśmy się nieoficjalnie . Samorząd już niespełna dwa lata temu, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-ROSJA 2014–2020 zabiegał o powstanie amfiteatru i jego zaplecze. Teraz te plany się ziszczą.

Amfiteatr będzie miał dwie części. Po jednej stronie odbywać się będą imprezy otwarte i zamknięte. Nad drugą częścią zostanie zamontowany dach, którego konstrukcja pozwoli na to, by na przestrzeni otwartej na plac odbywały się imprezy, np. Międzynarodowe Dni Bartoszyc.

Teren, który znajduje się pod placem Bohaterów Westerplatte coraz bardziej się zapada. Jak informowaliśmy wcześniej, w tym miejscu był wcześniej podmokły teren. Teraz pod placem znajdą się ogromne zbiorniki na deszczówkę, co umożliwi jej wykorzystanie na podlewanie parku.

Poszerzony zostanie również teren parku. Po obu stronach pomnika Orła Białego będą klomby i nasadzenia.

b]Inwestycje z powiecie bartoszyckim, które zostaną zrealizowane w ramach Nowego Ładu:[/b]
Gmina Bartoszyce
Gmina Bisztynek
Górowo Iławeckie
Gmina Górowo Iławeckie
Gmina Sępopol

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5