Bartoszyce. Nowy numer Gońca do kupienia 29 października

2021-10-28 12:00:00 (ost. akt: 2021-10-28 11:30:53)

Autor zdjęcia: Goniec Bartoszycki

FELIETON || Kolejne wydanie "Gońca Bartoszyckiego" to w dużej mierze fundusze oraz sprawy mieszkańców powiatu bartoszyckiego.
Gminy z powiatu bartoszyckiego otrzymają 62 mln. z programu Nowy Ład, co stawia nas na szóstej pozycji w województwie, jeżeli chodzi o pozyskane fundusze. Jaki projekty otrzymają dofinansowanie będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz najbliższych kolejnych wydaniach "Gońca Bartoszyckiego". Urząd Miasta w Bartoszycach jest jedynym, z którego nie udało nam się uzyskać informacji na temat inwestycji, które mają być realizowane w ramach Nowego Ładu.


Kolejną sprawą związaną z samorządem miasta Bartoszyc jest drugie już przesunięcie uroczystości wręczenia tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta Bartoszyce Bogdanowi Żurkowi. W tej sprawie zareagował Sekretarz Miasta Robert Pająk, dwa dni przed uroczystością zwołując spotkanie, na które nie zaproszono radnego Witolda Darskiego, wnioskodawcę uchwały. Robert Pająk uroczystość... odwołał. Czy istnieją powody, dla której Bogdan Żurek, pomimo zasług, nie może otrzymać tego tytułu? Czy - jak sugeruje jeden z moich rozmówców - chodzi o to, że odrzucane są inicjatywy zgłaszane przez Witolda Darskiego?

Fot. Goniec Bartoszycki

Poruszamy ważną dla mieszkańców sprawę nieczynnych w nocy aptek. Zebraliśmy informacje ze spotkania, które odbyło się w tej sprawie w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach. Czy czeka nas konieczność zmiany nawyków?

Piszemy również o „Dzielnicowych z Warmii”, którzy w portalu społecznościowym mają blisko 5 tysięcy czytelników. Policjanci z Bisztynka zawsze są na miejscu i reagują, nawet nie będąc na służbie.

Na zakończenie miło mi poinformować, że sprawa ogrzewania przy ulicy Hubalczyków została rozwiązana. Pisaliśmy o pani Ani, w której mieszkaniu było 13 stopni. W środę 20. października, czyli 10 dni przed ostatecznym terminem spółka COWIK zakończyła przyłączenie budynku do sieci miejskiego ogrzewania, dzięki czemu w mieszkaniu pani Anny znowu jest ciepło. To przywraca wiarę w ludzi oraz w to, że przy dobrych chęciach w Bartoszycach można zdziałać wiele.
Dariusz Dopierała

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5