Gmina Bartoszyce z Nowego Ładu zrealizuje dwa przedsięwzięcia

2021-10-28 09:30:00(ost. akt: 2021-10-28 15:11:43)

Autor zdjęcia: Andrzej Dycha

NOWY ŁAD || Gmina Wiejska Bartoszyce w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych otrzyma dofinansowanie na dwa przedsięwzięcia.
Jednym z nich jest przedsięwzięcie pn. „Budowa indywidualnego źródła ciepła zeroemisyjnego wraz z termomodernizacją Domu Kultury w Wojciechach”, na co Gmina Wiejska Bartoszyce otrzyma 2 375 000 złotych dofinansowania. W ramach inwestycji budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, a także ulegnie poprawie komfort cieplny obiektu poprzez docieplenie ścian i zamontowanie pompy ciepła zasilaną panelami fotowoltaicznymi. Budynek zostanie wyposażony m.in. w pomieszczenie WC, pomieszczenie kuchenne, pomieszczenie sceny wraz z zapleczem oraz w pomieszczenie techniczne.
Drugie przedsięwzięcie, na które Gmina Wiejska Bartoszyce otrzyma dofinansowanie w wysokości 7 030 000 złotych nosi nazwę „Uporządkowanie gospodarki wodnej poprzez przebudowę i modernizację SUW w Galinach i SUW w Bezledach oraz budowie nowych sieci wodociągowych”

— Stacja w Bezledach — mówi wójt Andrzej Dycha — była modernizowana w 2005 roku, w oparciu o stare technologie. Teraz chcemy to zmienić. Przebudujemy też stację w Galinach, która ma blisko pół wieku. Dzięki przebudowie zwiększymy jej zakres działania. Do hydroforni w Galinach podłączymy Ardapy, Szwaruny, Minty, Perkujki, Lipinę, Osiekę, Szwarunki, Klekotki, Krawczyki i Bukowo. Pozwoli nam to zakończyć problematykę wodociągów w naszej gminie.
dar

b]Inwestycje z powiecie bartoszyckim, które zostaną zrealizowane w ramach Nowego Ładu:[/b]
Gmina miejska Bartoszyce
Piotr Petrykowski informuje o inwestycji
Gmina Bisztynek
Górowo Iławeckie
Gmina Górowo Iławeckie
Gmina Sępopol

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5