Wiemy, na co Urząd Miasta Bartoszyce przeznaczy blisko 22 mln z Nowego Ładu

2021-10-27 13:43:40 (ost. akt: 2021-10-30 11:23:54)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

NOWY ŁAD || Gmina Miejska Bartoszyce otrzymała blisko 22 mln dofinansowania na projekt związany z modernizacją Placu Boh. Westerplatte i Parku Miejskiego w Bartoszycach. Kwota dofinansowania jest jedną z najwyższych w skali całego województwa. Gratulujemy!
O szczegółach inwestycji niewiele wiadomo poza tym, że gmina miejska Bartoszyce otrzymała jedną z najwyższych kwot dofinansowania w województwie. Przed Bartoszycami jest budowa i modernizacja ulic w Olsztynie, modernizacja DW 527, rewitalizacja Wyspy Spichrzów w Elblągu oraz budowa ul. Norwida w Ełku.

Plac Bohaterów Westerplatte oraz Park Miejski znajdują się w centrum Bartoszyc, niedaleko zrewitalizowanego placu Konstytucji 3 Maja. To na nim postawiono Pomnik Orła Białego, na placu odbywają się też oficjalne uroczystości wojskowe.

Fot. Dariusz Dopierała

Pomimo prób nie udało nam się uzyskać z Urzędu Miasta w Bartoszycach oficjalnych informacji na temat inwestycji. Czekamy na odpowiedź za pośrednictwem profilu zaufanego. Nieoficjalnie wiemy, że najbardziej kosztochłonną częścią inwestycji będzie instalacja związana z odprowadzeniem wód gruntowych.

Plac i park znajdują się w centrum miasta, niedaleko zrewitalizowanego niedawno placu Konstytucji 3 Maja. Na placu Bohaterów Westerplatte stoi pomnik Orła Białego, odbywają się tam oficjalne uroczystości. Znajduje się tam jedna scena, nazywana przez mieszkańców „patelnią”. W nowym amfiteatrze będą takie dwie, zamontowane będą również siedzenia. Plac będzie miał nową nawierzchnię, będzie też mniejszy, gdyż powiększony zostanie obszar parku.

nowy ład, Bartoszyce, plac Bohaterów Westerplatte
Fot. Dariusz Dopierała
nowy ład, Bartoszyce, plac Bohaterów Westerplatte

— Najkrócej mogę powiedzieć, że jestem na „tak” dla tej inwestycji — mówi poseł PiS Adam Ołdakowski. — W tym miejscu kiedyś były bagna, co powoduje poważne problemy z odwodnieniem terenu. Przez wiele lat w Bartoszycach niewiele się zmieniało, obecnie jest dużo inwestycji, które zmieniają obraz naszego miasta. Starałem się, by ta inwestycja otrzymała dofinansowanie. Po jej zrealizowaniu miasto będzie dużo piękniejsze. Plac po wyremontowaniu oraz wybudowaniu amfiteatru będzie wizytówką miasta.
dar


b]Inwestycje w powiecie bartoszyckim, które zostaną zrealizowane w ramach Nowego Ładu:[/b]
Piotr Petrykowski informuje o inwestycji
Gmina Bartoszyce
Gmina Bisztynek
Górowo Iławeckie
Gmina Górowo Iławeckie
Gmina Sępopol

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5