Górowo Iławeckie do pozyskiwania funduszy podchodzi strategicznie

2021-10-27 10:30:00 (ost. akt: 2021-10-28 15:11:59)

Autor zdjęcia: Nowy Ład, Górowo Iławeckie

Gmina miejska Górowo Iławeckie otrzyma łącznie 7,2 mln złotych ma modernizację czterech ulic: Armii Krajowej (2.850.000 zł), Przemysłowej (2.850.000 zł), Słowackiego i drogi wewnętrznej przy ul. gen. J. Bema (1.500.000 zł).
Gmina Bisztynek otrzyma dofinasowanie na dwa projekty:
Przebudowa ul. Armii Krajowej w Górowie Iławeckim. Dofinansowanie wyniesie 95%, czyli 2.850.000 złotych.
Przebudowa ul. Przemysłowej w Górowie Iławeckim. Dofinansowanie wyniesie 95%, czyli 2.850.000 złotych.
Przebudowa ul. Słowackiego i drogi wewnętrznej ul. Gen. J. Bema w ramach przebudowy dróg publicznych w Górowie Iławeckim. Dofinansowanie wyniesie 95%, czyli 1.500.000 złotych.

— Złożenie wniosków na dofinansowanie dróg — mówi Jacek Kostka burmistrz Górowa Iławeckiego, — jest celową strategią. W ramach Cittaslow planujemy ubiegać się o inne projekty infrastrukturalne. Z kolei w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia – Mazury samorządy nie będą mogły wykonywać inwestycji drogowych. Dlatego po środki na realizację takich właśnie inwestycji sięgnęliśmy w ramach Nowego Ładu. I ostatecznie jestem bardzo zadowolony z podziału pieniędzy. Jako najmniejsza gmina w Polsce otrzymaliśmy środki porównywalne do dużo większych samorządów.

Jakie inwestycje zostaną wykonane? Na ulicach zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki, a w miejscach, gdzie będzie to niezbędne, wykonanym również infrastrukturę podziemną i kanalizację.

Modernizacje będą dokonane w miejscach, które czekają na to od lat. Na jednej z dróg, będących arterią wjazdową do Górowa Iławeckiego obecnie jest położony bruk. Ulica Przemysłowa jest drogą wyjazdową w kierunku Kamińska. Z kolei ulica Słowackiego jest ważną ulicą osiedlową.

Jacek Kostka odniósł się również do sugestii, że Nowy Ład zmniejszy dochody gminy.

— Jeszcze nigdy w historii polskiego samorządu nie było rządu, który czegoś nie zabrał, lub nie zwiększył kosztów gminom. Ale jestem dobrej myśli, że tym razem spadek dochodów bieżących z podatków CIT i PIT zostanie nam w jakiś sposób wyrównany, zgodnie z obietnicami rządzących.
dar

b]Inwestycje z powiecie bartoszyckim, które zostaną zrealizowane w ramach Nowego Ładu:[/b]
Gmina miejska Bartoszyce
Piotr Petrykowski informuje o inwestycji
Gmina Bartoszyce
Gmina Bisztynek
Gmina Górowo Iławeckie
Gmina Sępopol

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5