Tydzień Kariery Zawodowej w… bartoszyckiej „odzieżówce”

2021-10-21 14:00:00(ost. akt: 2021-10-21 18:19:13)
Za organizację rozpoczęcia roku szkolnego odpowiada dyrektor placówki

Za organizację rozpoczęcia roku szkolnego odpowiada dyrektor placówki

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Wspominaliśmy już o tym, że szkoła pod nowymi rządami p.o. dyrektora Moniki Szpura-Kazimierczuk zamierza dbać o swój PR i aktywizować młodzież? Bartoszycka „odzieżówka” wciąż to potwierdza.
W roku szkolnym 2021/2022 szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego hasłem przewodnim jest: „ Wyprawa na 3 K". „3 K” to” Kariera, Kompetencje, Kreatywność". Powyższe przedsięwzięcie ma m.in. na celu wspieranie planowania dalszej edukacji, budowanie ścieżki kariery zawodowej czy odkrywanie talentów.

Fot. ZSP nr 2 im. Elizy Orzeszkowej

Tak o wydarzeniu mówi Monika Szpura-Kazimierczuk:
— W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach Ogólnopolski Tydzień Kariery rozpoczął się bardzo interesująco. Dnia 19 października 2021 r. gościliśmy w murach szkoły prelegenta - przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy - p. Jacka Żerańskiego, a jego słuchaczami byli uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego oraz Branżowej Szkoły I stopnia. Tematyka spotkania dotyczyła umów wynikających z „Kodeksu pracy”, umów cywilnoprawnych oraz ich charakterystyk. Pan Jacek Żerański przedstawił również zagadnienia dotyczące podejmowania przez młodych ludzi pracy w okresie wakacyjnym.

Fot. ZSP nr 2 im. Elizy Orzeszkowej

Przed uczniami kolejne pasjonujące spotkania, ciekawi goście i konkursy z nagrodami. W listopadzie placówkę odwiedzi wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, który również poprowadzi zajęcia z młodzieżą. Jest to efektem konsekwentnej realizacji planu, z którym Monika Szpura-Kazimierczuk przystąpiła do pracy.

Fot. ZSP nr 2 im. Elizy Orzeszkowej

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5