W Bisztynku odbył się klimatyczny koncert Tomasza Żółtko

2021-10-10 09:25:00 (ost. akt: 2021-10-10 12:27:25)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

KULTURA || 9. października w klimatycznych murach kościoła poewangelickiego w Bisztynku odbył się koncert Tomasza Żółtko. Słuchacze mieli okazję zobaczyć wystawę, na której Mirosław Krzyśków przedstawiał swoje wizje ptaków. Uważni obserwatorzy spotkali znanego aktora.
Fot. Dariusz Dopierała

Jak zauważył jeden z komentujących, widzów było niewiele, ale to stało się zaletą spotkania z artystą. W klimatycznym, refleksyjnym i nastrojowym koncercie, który można nazwać osobistym spotkaniem z Artystą, uczestnicy mogli usłyszeć utwory, które do łatwych w odbiorze nie należą. Budzą w słuchających refleksje, a często i sumienie. Opowiadają o miłości i ważnych, choć trudnych społecznie kwestiach.Prawie każdy z tekstów poprzedzony był osobistym komentarzem autora. Usłyszeliśmy o tym, że „zarazą skurczył się świat”, a obojętność jest jak przemoc. Usłyszeliśmy też historię zdjęcia Sary, kilkunastoletniej Żydówki, która została uwieczniona na zdjęciu, wykonanym podczas II wojny światowej. Tomasz Żółtko napisał tekst o Jej historii, który wybrzmiał podczas koncertu.

Fot. Dariusz Dopierała

Artysta przekazał też swoje przesłanie: „Tak żyć, by móc każdemu w oczy popatrzeć”.Wieczór był pełen wzruszeń i zadumy, a po koncercie uważnie przyglądający się publiczności mogli zauważyć niespodziewanego Gościa. W murach kościoła poewangelickiego w Bisztynku pojawił się… Andrzej Chyra.

Fot. Dariusz Dopierała

Fot. Dariusz Dopierała

"Goniec Bartoszycki" był patronem medialnym wydarzenia.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5