Zanim groził sąsiadowi śmiercią, był znany organom ścigania

2021-10-11 10:00:00(ost. akt: 2021-10-12 10:00:48)

Autor zdjęcia: pixabay.com

GM. GÓROWO IŁAWECKIE || W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że jeden z mężczyzn, będący po wpływem alkoholu wtargnął z nożem do mieszkania sąsiada i groził mu śmiercią. Agresywny sąsiad jest znany policji.
W śledztwie w sprawie grożenia śmiercią mieszkańcowi Bądli prowadzone są dodatkowe czynności. Jak informuje asp. Marta Kabelis, Oficer Prasowy KPP w Bartoszycach, 36-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa w Bądlach jest znany bartoszyckim policjantom z innych interwencji, których był uczestnikiem, m.in. w jego miejscu zamieszkania. O szczegółach prowadzonych postępowań policja nie informuje, ponieważ prowadzenie czynności procesowych w stosunku do indywidualnie oznaczonych osób mogłoby naruszyć dobra osobiste tych osób.

Interwencje w rodzinie nieoficjalnie potwierdziło kilka osób z miejscowości, w której doszło do zdarzenia. Obecnie trwa dochodzenie w sprawie przestępstwa przywłaszczenia, o które ten mężczyzna jest podejrzany. O roli telefonu pisaliśmy w poprzednim artykule. Mężczyzna przyszedł pijany do swojego sąsiada z nożem i pretensjami, że to przez niego pójdzie do więzienia za kradzież telefonu.

Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule, policjanci podczas przesłuchania zebrali obszerny materiał dowodowy, który umożliwił postawienie mężczyźnie zarzutów. 36-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i wtargnięcia do mieszkania pokrzywdzonego.

Mężczyźnie grozi kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotnego pozbawienia wolności.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5