Patrol na ul. Kętrzyńskiej zainteresował się 53-latkiem

2021-10-07 18:15:34(ost. akt: 2021-10-08 10:49:59)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KGW

BEZPIECZEŃSTWO || Policjanci patrolujący miasto zwrócili uwagę na rowerzystę. Na pierwszy rzut oka było widać, że coś jest nie w porządku. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna miał na sumieniu więcej, niż jazdę po alkoholu.
Wczoraj, (6.10.21r.), około godz. 13:40 policjanci patrolujący Bartoszyce na ul. Kętrzyńskiej interweniowali wobec rowerzysty, którego styl jazdy wskazywał, że może kierować po alkoholu. Funkcjonariusze nie mylili się, cyklista miał w organizmie 1,3 promila. Uwagę policjantów przykuł wartościowy rower mężczyzny. Szybko wyszło na jaw, że nie jest on własnością 53 – lata, a pochodzi z kradzieży, do której doszło w styczniu tego roku. Mężczyzna twierdził, że warty 700 zł rower znalazł na bartoszyckiej ulicy. Jakby tego było mało, okazało się, że 53 - latek jest poszukiwany do odbycia 4 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę zasądzoną za wykroczenie spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

53 – latek trafił do policyjnej celi. W zakładzie karnym spędzi zasądzoną karę pozbawienia wolności. Czeka go odpowiedzialność za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Policjanci będą ponadto wyjaśniać, jak wszedł w posiadanie kradzionego roweru, wynik tego dochodzenia przesądzi o kolejnych sankcjach dla mieszkańca gminy Bartoszyce.

KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5