Michalski i Binięda wracają na trasę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

2021-09-28 12:10:00 (ost. akt: 2021-09-29 12:10:24)

Autor zdjęcia: Mateusz Banaś

Niespełna miesiąc po tragicznym wypadku podczas rajdu Śląska, i przerwaniu zawodów, załogi rajdowe, w tym Głogowsko-bartoszycka załoga Jacek Michalski i Adam Binięda wracają na odcinki specjalne Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Tym razem zawodnicy pojawią się na dolnośląskich trasach Rajdu Świdnickiego. Michalski i Binięda, reprezentujący zespół Subaru Historic Rally Team będą mieć do pokonania przez dwa dni rajdu 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 100 kilometrów oesowych. Bazą rajdu jest oczywiście Świdnica.

Adam Binięda:" Rajd Świdnicki miał zaczynać tegoroczny sezon, ale pojedziemy go pod koniec sezonu. Rywalizacja wchodzi w decydującą fazę, więc nasze założenia na ten rajd są jasne. Nie musimy nikogo gonić, co w pewnym stopniu wymusza taktykę na ten rajd. Musimy przede wszystkim pilnować bezpośrednich rywali, a głównym celem jest meta. Pewne doświadczenie z tego rajdu mamy, odbędzie się na znanych nam w miarę trasach. Rok temu mieliśmy okazję z Jackiem podróżować po nich samochodem klasy R2, co sprawiało nam ogromną frajdę, mam nadzieję że w Subaru przyjemność będzie co najmniej taka sama, oczywiście z dobrym wynikiem na koniec rajdu."

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5