Podsumowaliśmy 10 Plebiscyt sportowy

2021-09-27 12:00:00 (ost. akt: 2021-09-29 18:14:32)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

PLEBISCYT || W czwartek 23.09 odbyło się wręczenie nagród laureatom pierwszych miejsc 10 Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców powiatu bartoszyckiego. Dariusz Kuśnierz, Gabrysia Janowicz i dziadek Miłosza Buśko otrzymali statuetki i nagrody.
Na wręczeniu nagród, które odbyło się dzięki uprzejmości Prezesa spółki LOKUM w siedzibie na ul. Kazimierza Jagiellończyka pojawili się: Dariusz Kuśnierz, Gabrysia Janowicz oraz w imieniu Miłosza Buśko jego dziadek. W imieniu redakcji nagrody wręczyła Bernadeta Małachowska oraz Dariusz Dopierała. Każdy z laureatów otrzymał dodatkowe upominki: wisiorki oraz kupony na zakupy od Bijou, a laureat I miejsca voucher na kolację dla dwóch osób od Dworku Dębówko.

Fot. Dariusz Dopierała

Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców powiatu bartoszyckiego


Dariusz Kuśnierz (I miejsce)
Fot. Dariusz Dopierała
Dariusz Kuśnierz (I miejsce)

I miejsce: Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo, Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych): 25.1% głosów.
— Jestem zadowolony z tego sezonu. Brałem udział w Mistrzostwach Polski żeglarzy z niepełnosprawnością, gdzie zająłem III miejsce. Byłem również na Mistrzostwach Polski w paratriathlonie, gdzie również zająłem III miejsce.

— Zajmuje się pan nie tylko żeglarstwem?
— Pasjonuje mnie pływanie, bieg i jazda na rowerze. Tegoroczny sezon zakończyłem triathlonem w Malborku. Był to mój pierwszy start na dystansie 1/4, w ramach którego do pokonania były dystanse: pływanie 950 m, rower 45 km oraz bieg 10,5 km. Zająłem szóste miejsce w swojej kategorii, dlatego jest to dla mnie rok pozytywny.

— Jest pan również prezesem Klubu Morsów „Polar”.
— Mamy bogate tradycje. Reklamujemy Bartoszyce nie tylko w powiecie, ale również w Polsce. Mieliśmy już dwa wyjazdy do Szwecji. Utrzymujemy się przede wszystkim ze składek, mamy też wsparcie z UM, wszelkie techniczne przy organizacji różnych imprez morsów, jak i korzystamy z pomieszczeń przy jeziorku miejskim za co dziękujemy p. burmistrzowi i zapraszamy go do wspólnej kąpieli. Przed nami kolejny, 13-ty sezon. Mam nadzieję, że pomimo pandemii myślę, że w przyszłym roku odbędzie się zaplanowany międzynarodowy zlot morsów w Mielnie. W ubiegłym roku było tam 6 tysięcy osób. Już teraz na przyszły rok zadeklarowało swój udział ponad 6000 morsów.

— Kiedy startuje kolejny sezon morsów?
— Rozpoczynamy go 23 października i zapraszam wszystkich na 15:00 przy jeziorku miejskim. Zaczynamy nowy sezon zimowy. Polar się rozwija, z roku na rok mamy więcej członków, widać że mamy większe zainteresowanie morsowaniem. Obecna zima była taka, że nic z morsów nie może narzekać na brak imprez. Był mróz, lód, śnieg, a przede wszystkim dobra pogoda ze słońcem. Było widać, że przychodzi więcej ludzi. Nigdy nikogo nie namawiam do morsowania, ale polecam.

— Dziękuję za rozmowę.

Gabrysia Janowicz (II miejsce)
Fot. Dariusz Dopierała
Gabrysia Janowicz (II miejsce)

II miejsce: Gabriela Janowicz (kolarstwo górskie, BKK Rant): 24.8% głosów.
Bartoszycka kolarka trenuje sama, w oparciu o trenera personalnego i rozpisane treningi. Wymaga to wiele samozaparcia, dlatego też jej sukcesy sportowe mają większe znaczenie.
— Jakie ma pani plany na kończący się powoli rok?
— W sobotę 25 września planuję start w Miłakowie, a za tydzień wystartuję w Mrągowie na finałowym 10 etapie Milko Mazury MTB. W obecnym sezonie nie zawsze szło po mojej myśli, jednak udało mi się wygrać Puchar Polski w Maratonie MTB w Gdyni z czego jestem bardzo zadowolona. W przyszłym sezonie będę walczyć o jeszcze lepsze wyniki.


— Jaki swój występ uważa pani za najważniejszy w tym roku?
— Wrześniowe Mistrzostwa Polski w maratonie.

— Jeszcze raz gratuluję i dziękuję za rozmowę.

W imieniu Miłosza Buśko (III miejsce) nagrodę odebrał jego dziadek
Fot. Dariusz Dopierała
W imieniu Miłosza Buśko (III miejsce) nagrodę odebrał jego dziadek

III miejsce: Miłosz Buśko (piłka nożna, Legia-Bart): 19.0% głosów.
Miłosz uczy się w X Liceum Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie i gra w klubie „Akademia Sportu Stomil Olsztyn”. W szkole ma prawie codziennie zajęcia z piłki nożnej, zajęcia w-f oraz dodatkowo treningi klubowe, które na chwilę obecna odbywają się cztery razy w tygodniu. Dlatego nagrodę w jego imieniu odebrał dziadek.
— Trudno jest wypowiedzieć jego myśli jednak wiem, że jest to jego pasja. Miłosz obecnie uczy się w Olsztynie i kontynuuje swoją pasję grając w klubie sportowym. Miłosz ma ogromną chęć uczestnictwa w meczach, co oczywiście nie zawsze jest możliwe. Widzę, że stara się jak najbardziej rozwijać w sporcie. Jako dziadka moim marzeniem jest, żeby kontynuował swoją pasję. Wszystko jednak zależy od niego.
Udało nam się zamienić telefonicznie kilka słów z Miłoszem Buśko.
— Gratuluję jeszcze raz zwycięstwa i zdobycia 3 do miejsca w naszym plebiscycie.
— Dziękuję.

— Jak wygląda pana dalsza współpraca z zespołem „Legią Bart”?
— W „Legii – Bart” zagrałem swój ostatni w sezonie mecz. Obecnie gram w "Akademii Sportu Stomil Olsztyn". Na razie nie myślę jeszcze o dalszej edukacji, skupiając się na sporcie, z którym wiążę swoje dalsze plany życiowe.

— Dziękuję za rozmowę.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5