Silny wiatr. Jednostki straży pożarnej interweniują na terenie powiatu bartoszyckiego

2021-09-24 13:00:00(ost. akt: 2021-09-27 10:12:49)

Autor zdjęcia: OPS Sępopol

BEZPIECZEŃSTWO || Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w czwartek zamieściła komunikat o zagrożeniu meteorologicznym. Po północy spodziewany był wiatr o średniej prędkości 25 do 40 km, a w porywach do 90 km/h. Wiatr zawiał rankiem w piątek.
Już w nocy zastępy OSP informowały o wyjazdach do powalonych drzew.
OSP Sątopy-Samulewo zostało zadysponowane do szeregu powalonych drzew wywołanych przez nawałnice, która przeszła przez nasz rejon.

Fot. OPS Sępopol

OSP Sępopol poinformował, że ich jednostka o godzinie 23.30 została zadysponowana do powalonych czterech drzew na trasie Sępopol-Rygarby.
Ochotnicza Straż Pożarna w Łabędniku od godziny 3:39 do 5:00 usuwała zawalone drzewa w miejscowości Sokolica i Różyna.

Fot. OSP Łabędnik

OSP Grzęda usuwała powalone drzewo na drodze Grzęda-Wojkowo.
Jednostki straży pożarnej wciąż interweniują m.in. w miejscowościach: Karolewko, za Nalikajmami w stronę Bezled, Sępopol, Rygarby, Sokolica, Różyna, Dzietrzychowo, droga na Piasek. Powalone drzewa blokują drogi, utrudniając przejazd pojazdom, a nawet spadając na nie.

Fot. Osp Grzęda

Zastęp OSP Sępopol działają również na trasie Sępopol-Wiatrowiec gdzie usuwa powalone drzewa. Strażacy udali się tam prosto z miejscowości Romankowo gdzie również byli zadysponowani do powalonych drzew.

Fot. Osp Grzęda

Fot. OSP Sątopy Samulewo

Aktualizacja. W nocy było około 30 interwencji. Do godz. 13:35, na jednej tylko zmianie jednostki straży pożarnej interweniowały 27 razy. W tym w miejscowości Langanki drzewo spadło na stojące auto.

Strażacy usuwają drzewa na terenie całego powiatu bartoszyckiego.

Drzewo przewróciło się również na budynek poradni na ul. Wajdy w Bartoszycach.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5