Reprezentacja Polski zagra w Bartoszycach!

2021-09-22 18:01:55 (ost. akt: 2021-09-22 18:04:04)
PIŁKA RĘCZNA\\\ Tego jeszcze nie było! W Bartoszycach, które tydzień temu - po kilkunastu latach przerwy - ponownie zagrały w II lidze, odbędzie się zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji kobiet (rocznik 2002 i młodsze).
Zgrupowanie potrwa od 3 do 10 października, a w jego trakcie Polki rozegrają też dwa sparingi z Litwinkami (8 i 9 października). Wśród powołanych znalazły się trzy szczypiornistki Startu Elbląg: Nikola Głębocka, Aleksandra Hypka i Paulina Kopańska.
Jak to się stało, że jedna z reprezentacji pojawi się w Bartoszycach? - W ubiegłym roku rozmawialiśmy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce o organizacji jakiejś imprezy z okazji otwarcia nowej hali - wyjaśnia Ireneusz Łonczyński, prezes drugoligowego BSMS. - Wtedy się nie udało, ale związek ostatecznie dotrzymał słowa, dlatego reprezentacja będzie u nas trenować i grać. Duża w tym zasługa pochodzącego z Bartoszyc Leszka Sołodko, który obecnie jest działaczem ZPRP.

Sołodko pracuje jako specjalista do spraw organizacji szkolenia, więc rzeczywiście mógł mieć wpływ na wybór miejsca zgrupowania. - Jest to wielka sprawa nie tylko dla bartoszyckiej piłki ręcznej, ale i dla całego miasta, bo czegoś takiego jeszcze u nas nie było. Warto też zwrócić uwagę na to, że kadra ta jest oczkiem w głowie związku, bo w przyszłości ma stanowić o sile polskiego kobiecego szczypiorniaka - dodaje Ireneusz Łonczyński.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5