Wieniec sołectwa Krawczyki zajął II miejsce na dożynkach wojewódzkich

2021-09-21 10:00:00 (ost. akt: 2021-09-22 14:28:36)
Zespół ludowy Wojcieszanie

Zespół ludowy Wojcieszanie

Autor zdjęcia: Małgorzata Michalec

19 września br. podczas Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich, które zorganizowano na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku wieniec przygotowany przez sołectwo Krawczyki zajął II miejsce. Wcześniej na dożynkach gminnych zajął I miejsce.
Zdobycie II miejsca wiąże się również z nagrodą finansową. Sołectwo Krawczyki otrzymało 4 tys. złotych. Gratulujemy!

Fot. Małgorzata Michalec

Do sukcesu przyczyniły się panie, które wieniec wyplatały: Bykowska Lilianna, Kruczyńska Teresa, Wasylik Karolina, Żywicka Barbara, Czarnota Wiesława, Krzysiak Teresa, Chilimończyk Elżbieta, Kulesza Jadwiga, Kaczerska Alicja, Leszkiewicz Jolanta oraz Pan Bykowski Robert. Wójt Gminy Bartoszyce wsparł Koło Gospodyń Wiejskich i zorganizował wyjazd grupy wieńcowej na Dożynki Wojewódzkie. Warto dodać, że wieniec został zaprezentowany w uroczystej oprawie muzycznej wykonanej przez zespół ludowy Wojcieszanie.

Wieniec z sołectwa Krawczyki zajął II miejsce
Fot. Małgorzata Michalec
Wieniec z sołectwa Krawczyki zajął II miejsce

— Jestem dumny z tego — mówi Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha, — że sołectwo Krawczyki zajęło II miejsce. Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich za podjęcie się wyzwania jakim jest wieniec dożynkowy i zaangażowanie. Mamy takie wspaniałe panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a ich praca została doceniona przez władze samorządu województwa.

Wójt dziękuje KGW za zaangażowanie
Fot. Małgorzata Michalec
Wójt dziękuje KGW za zaangażowanie

— Jak ocenia pan tegoroczne zbiory?

— Na początku wydawało się, że zbiory zostaną sprawnie przeprowadzone. Później opady deszczu nie pozwoliły wszystkim rolnikom zebrać o czasie swoich zbiorów. Doprowadziło to do pewnych strat. Wiadomo zawsze będzie niedosyt, zbiory mogły być lepsze, jednak zaliczamy ten rok do udanego. Warto dodać, że szczęście od dawna nie było tak dobrych cen na skup zboża jak w tym roku.

— Dziękuję za rozmowę.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół ludowy Wojcieszanie
Fot. Małgorzata Michalec
Oprawę muzyczną zapewnił zespół ludowy Wojcieszanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5